Skocz do zawartości

[100 zł] Pierwsze poważne pióro


Kamil_D

Polecane posty

Witam,

Od razu uprzedzę, że przeglądałem podobne tematy, ale każdy jest inny, więc postanowiłem założyć własny, jak na typowego świeżaka przystało :)

Otóż szukam pióra wiecznego, obojętnie, czy napełnianego za pomocą pompki czy też na naboje. Lubię prostotę i minimalizm nakrapiany zauważalną elegancją, tylko czy w tej cenie nie marzę o Bentleyu siedząc w Golfie trójce? ;)

Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale piszę pismem wąskim i podłużnym, po nienaturalnym kątem, często przechylając kartkę, stąd nie wszystkie pióra i długopisy do tej pory sobie radziły.

Prosiłbym o podanie konkretnych modeli bądź wskazówek odnośnie tego, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Pozdrawiam,
Kamil

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Najlepsze były długopisy cienkopiszące?

w takim razie szukaj czegoś z cienką stalówką. XF-F. Może proste modele Platinum albo Pilota.

Jeżeli kreska może być grubsza to np. Faber-Castell, Waterman Hemisphere,

 

Piór w okolicach 100 (80-150) zł jest sporo. Czasami użytkownicy forum sprzedają używane pióra godne uwagi. Przejrzyj giełdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu, do 100 zł, to poważnego pióra nie kupisz. Od tego zacznijmy.

Przy takim budżecie to pióro raczej niska średnia klasa.

Ja ze swej strony poleciłbym Ci Watermana Hemisphere, ale tu budżet przekroczysz. Innym typem jest Pilot MR lub 78G. Dobre japońskie pióra (trzeba tylko pamiętać, że ich stalówki są o numer wyżej niż europejski, np. japońskie M, to europejskie F). Parkerów Ci nie zaproponuję, bo po co masz się potem męczyć i narzekać. Chińskich również nie proponuję, bo nie testowałem zbyt wielu, a po drugie to co ludzie krytycznie piszą o nich, to nie są moim marzeniem.

Podsumowując:

-Pilot MR

-Pilot 78G

i w podwyższonym budżecie

-Waterman Hemisphere

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot 78, MR.

Ewentualnie Duke'i.

Kamilu, do 100 zł, to poważnego pióra nie kupisz. Od tego zacznijmy.

Przy takim budżecie to pióro raczej niska średnia klasa.

 

Ja również polecam Duke'i. Przyjemna rzecz na początek, jak również sympatyczny stosunek ceny do jakości :)

Ewentualnie jakiś Pilot, ale tu co do konkretnych typów to słuchaj Pana_Q i Akszugora, bo ja nie pisywam nimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za F-C Basic. Ostatnio piszę nim codziennie, szybkie notatki i jestem bardzo zadowolony. Pasowałby mi też WM Expert ze stalówką F (ślad cieńszy niż w F-C Basic z F-ką), chociaż niestety to wydatek na poziomie ok 300 zł, ale można polować na pióra używane. Ostatnio widziałem taki egzemplarz, który poszedł za 43$ na eBay’u. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak poczekasz troszkę i kupiłbyś byś to pioro. Już nie wypada jak szkolne i pasuje moim zdaniem do garnituru. Niewiele droższe ale dużo poważniejsze.

 

 

Jeżeli jednak nie to polecam Parker Frontier (też klasyczny wygląd) ale jak chcesz cienko piszące to stalówka F i wypróbować koniecznie w sklepie. Parker niestety daje grubszą kreskę.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...