Skocz do zawartości

stub z irydową "końcówką"


Polecane posty

Witajcie. Jakieś dwa pióra temu pisałem, że to już ostatnie, raz a dobrze itp itd...  :rechot:

 

Mam zatem konkretne pytanie, mam nadzieję, że rozjaśnicie mi trochę w łepetynie, bo szukałem, lecz nie znalazłem niczego konkretnego  :hmm1:

Pytanie: Czy znane są Wam pióra ze stalówkami STUB, ale takimi z irydową "końcówką", wiecie, takim zgrubieniem, bo przecież nie kulką w przypadku stuba? Chodzi o budżet do 200 PLN (+/- 20%). Klasyczny wygląd mile widziany, ale nie najważniejszy, byleby nie było obciachu pokazać się ludziom z takim piórem.  Szerokość kreski z przedziału 1-1,5 mm  Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.... 

 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam. MC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znasz artykuły (Nibs I: The Basics) Richarda Bindera dotyczące rodzajów stalówek, są bardzo pouczające. To tak może na marginesie bo wydaje mi się, że z artykułu Richarda wynika, że stub nie jest tak zupełnie ścięty ‘na kant’.

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znasz artykuły (Nibs I: The Basics) Richarda Bindera dotyczące rodzajów stalówek, są bardzo pouczające. To tak może na marginesie bo wydaje mi się, że z artykułu Richarda wynika, że stub nie jest tak zupełnie ścięty ‘na kant’.

Znam, ale nie do końca odbieram ten tekst tak jak Ty. Nie jest ścięty na kant, ale prosto tak. NIe tylko ścięty ale i oszlifowany dla większej gładkości pisania.Różne źródła różnie podają.

W każdy mrazie wiecie, czego szukam ;)

 

Gdyby cos ktos wiedział, będe wdzięczny za informację.

 

Pozdrawiam, MC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! nie brałem Lamy pod uwagę, a wygląda na w miarę ładnie oszlifowaną stalówkę:)

Muszę się temu przyjrzeć, bo jeśli tak jest, to znaczy że wystarczy dokupić stalówkę do mojej Visty.

Dzięki za trop :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicach 200zł można jeszcze złupić twsbi 580 ze stalówką stub 1,1mm lub 1,5mm

rbit9n, a jak z gładkością?

Opcja ciekawa, w sumie kiedyś mnie kusiło TWSBI, ale trochę zniechęciły pogłoski o pękających korpusach. Coby nie mówić, nie uśniechałby mi się wyciek z cysteny z atramanetm w plecaku z papierami. Albo co gorsza z kanapkami. Pekają nadal? Czy trzeba po prostu mieć pecha jak cygan co go okradli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rbit9n, a jak z gładkością?

Opcja ciekawa, w sumie kiedyś mnie kusiło TWSBI, ale trochę zniechęciły pogłoski o pękających korpusach. Coby nie mówić, nie uśniechałby mi się wyciek z cysteny z atramanetm w plecaku z papierami. Albo co gorsza z kanapkami. Pekają nadal? Czy trzeba po prostu mieć pecha jak cygan co go okradli?

jw. korpusy w 580 nie pękają. a jak zaczyna pękać, pisze się do pana Wanga, on każe wysłać pióro i odsyła nowe.

moja stalówka pisze dość gładko, czasem jak za mocno nacisnę, to lekko drapnie, ale z tym też można się ponoć zgłosić do p. Wanga, on każe odesłać, oszlifuje i odeśle. tyle że jak dla mnie, gra niewarta świeczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw. korpusy w 580 nie pękają. a jak zaczyna pękać, pisze się do pana Wanga, on każe wysłać pióro i odsyła nowe.

moja stalówka pisze dość gładko, czasem jak za mocno nacisnę, to lekko drapnie, ale z tym też można się ponoć zgłosić do p. Wanga, on każe odesłać, oszlifuje i odeśle. tyle że jak dla mnie, gra niewarta świeczki.

Dzięki. Trzeba przyznać, że takie pióro wypełnione po brzegi atramentem wygląda świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...