Skocz do zawartości

papier - jaki?


Gość

Polecane posty

Autentyczna anegdota na temat Oxfordu

dalam do pisania

smakoszowi... jednorazowych dlugopisow.

Po jakims czasie (ciekawosc jednak wziela gore)

Dialog:

A - co to za dziwny/fajny papier?

Ja- oxford

A - studiowalas w Oxfordzie?

Ja - moja mina musiala byc bezcenna

pozniej nastapilo tlumaczeni co to, dlaczego no i ze papier ma rozna jakosc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Byłem po Rhodie ale zbyt ciemne kratki i wziąłem Pukka Pad - dla mnie rewelacja, ale 1 szt. A4 26 zł!

W prównaniu z Oxford - papier matowy, rownie sztywny, idealnie przyjmuje atrament, brak jakiegokolwiek strzępienia, nawet na F widać lekkie cieniowanie (Montblanc Coffee Brown, Aurora Blue, Carandache).

Z kolei porównując z Leuchtturm 1917 moim zdaniem także wygrywa Pukka. L 1917 dużo bardizej chłonie atrament, z Montblanc Coffee Brown strzępi i bardzo przebija. Nie widać cieniowania na mojej eFce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thay - kratki, nie kartki. Nie było w linnie czy punkty...

janykiel - wydaje mi się, że 90, ale zostawiłem w pracy, sprwadzę jutro... moja wersja to czarna okładka, po środku czerwony prostokąd i na górze biały napis pukka pad.

W stosunku do oxforda ma jednak znacznie sztywniejszy papier.

Jutro wezmę do domu to zrobie próbki pisma z Carandache Blue Sky - pisze sie cudownie :)

Moja Aurora na oxfordzie pisze nie najlepiej, ale nie dlatego, że to złe pióro... po L1917 sprawia wrazenie, że miałoby sie zaraz wypisac, jesli aurora blue ma odcienie od jasnego do b.ciemnego granatu na Pukka Pad to na oxfordzie jest to cieniutka jasna linia jakby zaraz miał sie skończył atrament.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety robiłem to przy słabym świetle i jeszcze żółtawym... starałem sie ustawić balans bieli ale w rzeczywistości kolor jest bardziej niebieski, tutaj lekko wpada w fiolet.

Z czasem umieszczę lepsze zdjęcia robione z odpowiednim światłem.

6691010593_04bf006a0f_b.jpg

Muszę zerknąć na ten papier. Ja ostatnio nabyłem notatnik w sieci Muji. Poza tym, że trochę przebija, to jestem bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze POL LUX 80tka jakoś tam daje radę, lepszego papieru xero nie znajdziemy. POL Color Laser setka ładnie jest wygładzona, ale przebija się przez to większość atramentów.

Faktycznie prawie cały czas piszę na POL LUX'ie i daje rade jak na papier xero.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi powiedzieć jakie są ceny Rhodii w Trafficu w Warszawie? Na maila nawet nie odpowiedzieli...:/ Chodzi mi o notatniki w linię A5 oraz jakieś małe notesiki...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok Rhodia 80 kartek, A5 9,99zł, notesiki około 4-6zł (dane z zeszłego roku) :)

O, przegapiłem Twoją wiadomość. Dziękuję:)

Wg informacji ze sklepu w lutym Rhodia może znaleźć się w internetowej sprzedaży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na Mondim 90g bazuje forumowy notatnik. Potwierdzam, że przy ekstremalnym podawaniu atramentu trochę strzępi, ale musiałby być chyba ponad 100g, żeby to wszystko wchłonąć. Przyjemny papier z niezłym poślizgiem, satynowany, ale nie zauważyłem problemów z chłonięciem atramentu. Zresztą, przetestujecie sobie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...