Skocz do zawartości

Jak zdobyć kalendarz Pelikana na 2014 r.?


Gość

Polecane posty

też mnie się tak wydawało Jarku, ale jeden zootechnolog napisał mi, że właśnie kura woli klatkę. że to jakiś atawizm sprzed udomowienia, kiedy kura siedziała w ciemnym lesie, w poszyciu leśnym, na gnieździe z patyków.

Zootechnolog to spec od hodowli i chowu, powtórzy każdą bzdurę, żeby uzasadnić to, co tym zwierzętom robią w ramach ich przemysłowej produkcji. Tak zresztą pewnie był kształcony.

 

Kury to zwierzęta grzebiące, aktywnie poszukujące pokarmu, potrzebują przestrzeni, ruchu i także schronienia, co nie znaczy, że mają 100% czasu siedzieć w ciasnej klatce. Tacy kolesie, jak ten zootechnolog wykombinowali chów klatkowy, żeby zmaksymalizować rezultaty produkcyjne. To nie ma nic wspólnego z potrzebami kur. O chowie klatkowym można sporo poczytać w sieci, nie ma sensu, żebym to tu przytaczał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalendarz już trzy razy mnie nie zastał. pierwszy raz kurier był w piątek, akurat wtedy gdy Żona z Młodą poszły do fryzjera. nawet awizo nie zostawił. był w poniedziałek, akurat jak Żona wyszła  do sklepu. zostawił awizo. skontaktowaliśmy się z centralą, dali namiar kurierowi, żeby zadzwonił we wtorek. zadzwonił spod drzwi. Żona z Młodą akurat wchodziły do przychodni. i tak w koło Macieju. mam nadzieję, że dziś już uda się odebrać kalendarz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...