Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

U mnie także vintage w użyciu. Obydwa piórka z lat 30 - 40 ubiegłego stulecia.

gGdyaIF.jpg

 

Kilka ciekawych 2nd tierów. Miłej zabawy!

 

U mnie zimowy duet non stop:

 

DSC_4708.jpg

Źródło: archiwum własne

 

Pilot MR jest napełniony Iroshizuku Ama-Iro, a Faber-Castell WRITink Print... turkusowym Lamy. Z takimi kolorami zima jest szalenie przyjemna :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak serio, serio?

Pochlebiasz moim piórom! Tapetuj - niech cieszą jeszcze czyjeś oczy.

 

Serio-serio ;). Już zassałem, dzięki. Ostatnio zachorowałem na vintage dochodząc do wniosku, że to znacznie lepsza inwestycja (przy budżecie niskim do średniego) niż nowe piórka :). To chyba było nieuniknione... Tak przy okazji i z ciekawości: jak oceniasz te dwie amerykanki pod względem jakościowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fiamat

Delikatne leciutkie mieniące się celluloidowe cudeńka - moje dwa pierwsze. Trochę się obawiam żeby moje chamskie łapy nie zrobiły im krzywdy; dlatego rzadko nimi piszę.

Faber ma stalkę z resztkami pozłoty- twardą jak kawał gwoździa, ale gładziutką.

Cascade ma stalkę z flexem F-B, ale że mnie taki flexopisarz jak z koziej d... Reisentasche.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że to pióro to realizacja pewnego marzenia. Tak z racjonalnej strony to jest ono idiotyczne, ale nie wszystko w życiu ma być racjonalne (tak po prawdzie to mało co jest). Pióro daje mnóstwo frajdy z pisania i dla mnie wygląda wprost obłędnie. Tylko obchodzę się z nim trochę jak z jajkiem i niby w założeniu to ma być piór do codziennego pisania traktowane jak każde inne, a wyszedł taki księciunio co to go w kieszeni nie noszę itd...

 

Cóż w kieszeni noszę inne, a to w futerale tak wyszło :)

 

Swoją drogą wbrew temu czego się obawiałem, mimo frajdy jaką mi sprawia, to nie odebrało przyjemności z korzystania z innych piór i nadal przyjemność sprawia mi pisanie Lamą Safari, Pelikane Go czy moją zabaweczką - Pelikanem Twistem choć to zupełnie inna liga :)

 

No i mam teraz dwa handmaid :) Na jednym jest to nawet napisane - GvFC Germany, a co do drugiego to widziałem i wiem że faktycznie jest handmaid - Fosfor Islander India. Choć jak mam być szczery to Fosfor jest jeszcze bardziej ekskluzywny, choć może cena na to nie wskazuje, bo może brak w nim platyny i złota, ale za to sam wybierałem rodzaj drewna, kształt sekcji, pierścienia ozdobnego skuwki, stalówkę itd. co samo w sobie czyni go dla mnie wyjątkowym. Przy Grafie nie byłem tak rozpieszczany  :)

Edytowano przez emrzet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję KWZ Ink Błękitny nr 4 w chińskim Jinhao X450 [...]

 

Spektakularne cieniowanie. Mam Błękit #5 który, choć ze względu na wyższe nasycenie posiada jeszcze piękniejszy jak dla mnie odcień, to jednak nie cieniuje aż tak. Chyba, że jeszcze po prostu nie udało mi się dobrać do niego pióra...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to cieniowanie własnie przeszkadza, w tej stalówce (oryginalna chińska Jinhao) tak już sie zachowuje dziwnie, nawet w krotkich wyrazach startuje bardzo jasno, potem dosyć gwałtownie podaje dużo atramentu, prawie do blue black. Efekt ciekawy jak się pisze ozdobniki, ale do codziennych notatek to para stalówka-atrament się nie dobrała. Ten KWZ Ink jest bardzo mokry w tej stalówce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...