Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pióro waterman apostrophe pisze dosyć twardo, lecz  stalówka nie drapie jak gwóźdź. Waga: to też zależy czy korzysta się z naboi czy metalowego tłoczka, jest wyważone ani nie ciężkie ani za lekkie można ująć, że w sam raz, przynajmniej moje jest takie odczucie.

Dzięki. 

Nie mam jeszcze żadnego watermana i zastanawiam się, którego kupić :)

Albo które bo podoba mi się kilka hemishere oczywiście ale apostrophe też jest ok

Niewspomnę już o wyższych modelach watermana bo chę sprobować czegoś mniej drogiego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, cieszę się że tak szybko doszły :) Tylko nie zapomnijcie ich rozkręcić, wyczyścić spływaka, rozkręcić tłoka, wyczyścić ze starego smaru - chodzi o niebo lepiej. Przyznam że Reform cudownie cieniuje pisząc niebieskim albo granatowym kolorem ^_^

Edytowano przez Zero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, cieszę się że tak szybko doszły :) Tylko nie zapomnijcie ich rozkręcić, wyczyścić spływaka, rozkręcić tłoka, wyczyścić ze starego smaru - chodzi o niebo lepiej. Przyznam że Reform cudownie cieniuje pisząc niebieskim albo granatowym kolorem ^_^

mój ruszył po przepłukaniu Ludwikiem. taka fajna niefajnie drapiąca, fleksująca EF'ka.

tłoka trochę bałem się ruszać (Stephen pokazuje jak wyjąć, ale no właśnie, jak? na siłę, na grandę na chama kręcić?). ale w domu popracuję nad mechanizmem, bo w pracy i tak nie mam silikonu, żeby przesmarować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ruszył po przepłukaniu Ludwikiem. taka fajna niefajnie drapiąca, fleksująca EF'ka.

tłoka trochę bałem się ruszać (Stephen pokazuje jak wyjąć, ale no właśnie, jak? na siłę, na grandę na chama kręcić?). ale w domu popracuję nad mechanizmem, bo w pracy i tak nie mam silikonu, żeby przesmarować.

Próbowałem tak jak Stephen pokazywał, ale zdarłem sobie tylko skórę na kciuku o kant pokrętła tłoka i tyle. Ale nawet bez smarowania tłok chodzi przyzwoicie więc na razie mu odpuszczę. Drapanie też mam, w obu egzemplarzach, choć jeden testowałem tylko na sucho.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój tłok odkręciłem na siłę, i to dużą siłę, ale powoli poszło. Trzeba tylko uważać na palce, bo pokrętło tłoka potrafi boleśnie przeciąć skórę... Polecałbym użyć do tego celu gumowych rękawiczek, aby mieć pewniejszy chwyt, bo jednak te tłoki ciężko chodzą. Ale da radę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...