Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

Generalnie jestem bardzo zadowolony, praktycznie pisze od razu, nie wymagając rozpisywania. Jest może trochę twarda ale w akceptowalnym stopniu, wynika to też pewnie trochę z jej "konstrukcji". Mój egzemplarz to "M" myślę, że typowy jeżeli chodzi o grubość kreski. Ponieważ mam też ten model pióra w wersji Morski Bursztyn gdzie stalówka ma rozmiar "F" mogę stwierdzić, że tam jest analogicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Generalnie jestem bardzo zadowolony, praktycznie pisze od razu, nie wymagając rozpisywania. Jest może trochę twarda ale w akceptowalnym stopniu, wynika to też pewnie trochę z jej "konstrukcji". Mój egzemplarz to "M" myślę, że typowy jeżeli chodzi o grubość kreski. Ponieważ mam też ten model pióra w wersji Morski Bursztyn gdzie stalówka ma rozmiar "F" mogę stwierdzić, że tam jest analogicznie.

 

Mam podobne doświadczenia ze swoimi egzemplarzami. Stalówki są twarde, ale piszące dobrze i trzymające standard szerokości linii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj ćwiczę Sheaffera Lifetime Balance datowanego na 1929/30 rok. Stalówka super cienka XF, jeszcze taką nie pisałem. Niestety w pewnym określonym położeniu i tylko przy jednym określonym ruchu, od prawej do lewej,  stalówka trochę drapie :( co mnie do szału doprowadza i pióro pojedzie chyba do pendoktora.

sh443a_zps5709fd9e.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim oddasz do pendoctora, popisz nim trochę. Powinna się ułożyć. To dobra, złota stalówka.

@piter22 tak rozważam ten wariant, albo żeby delikatnie nieco wygładzić stalówkę na umywalce jak kiedyś radził Konis, tylko wiesz... cierpliwości mi brakuje hahaha. :)

.

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co na umywalce? Trzeba najpierw zobaczyć, czy skrzydełka są równiutko. Na moje oko prawe od pióra patrząc może być nieco do do dołu wygięte. Czyli lewe patrząc w stronę pióra. Może wystarczy delikatnie je podgiąć? To stare i dobre, złote stalówki. Szkoda ziarna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz pod lupą w dobrym świetle albo zrób zdjęcie macro samego ziarna (trudno złapać ostrość i potrzebny trochę lepszy aparat niż ten w telefonie) tak jakbyś patrzył na nie od samego czubka. Obejrzyj zdjęcia na kompie albo wstaw tutaj - powinno być widać różnicę a wtedy można lekko dogiąć paluchem w odpowiednią stronę.

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot 78g. Bestia nie do zdarcia.

 

@endoor: Pssst... Lepiej skorzystać niż skożystać.

Oj, przepraszm ‘wymskło’ mi się, ale teraz już na pewno skorzystam z rady, dzięki :D. Swoją drogą z piór którymi aktualnie piszę faktycznie Piloty są po prostu najlepsze, a wszystko przebija Pilot Namiki Custom 743, którego @Alveryn wręcz wycyzelował. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...