Jump to content

Jakim piórem piszesz dzisiaj?

ArielN

Recommended Posts

• 1 month later...
  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ponad 40 lat pisze już piórami. 

Nigdy nie miałem w ręku żadnego Parkera, Watermana czy też Sheaffera.

Przypadkowo stałem się posiadaczem Sheaffera 300. Bardzo mi się spodobało.

Świetnie mi się nim pisze, fajnie wyważone, nie są lekkie. Twarda stalówka pozwala na całkowitą kontrolę - samo wszystko płynie po papierze. Pomyślałem może coś w życiu straciłem.

Zakupiłem zatem Parker IM Premium. Podobno poprawiony Parker.

Hmm... Jakby ojciec 40 lat temu kazał mi pisać tym piórem to nabrałbym traumy chyba na całe życie. Boje się zapytać jaki jest ten nie Premium. Ta stalówka to jest jakiś dramat

Dziesiątki piór w ręku i z żadnym nie miałem tak negatywnych wrażeń. Z drugiej strony ci co nie pisali jeszcze innym piórem niż ten Parker całą fascynację mają przed sobą

Ps można tutaj jakoś podmienić stalówkę na normalną z tego szpadla?

5705992c328c15d1med.jpg

2d7c744b8a91376cmed.jpg

Edited by Dapi

• 3 weeks later...

Przez cały dzień dwoma Sheafferami, które wróciły z Chorzowa. Już wcześniej prosiłem p. Przemka o polerkę piór, które mu w innym celu wysyłałem, ale po ich powrocie miałem na ogół wrażenie, że albo delikatna ta polerka była, albo p. Przemek zapomniał. Tym razem poprosiłem o taką, która przywróci piórom dawny blask - ale aż takiego efektu się nie spodziewałem, pierwszorzędna robota. Nie tylko celuloid, ale i złocenia niemal jak nowe :) Jeśli jutro będzie przyzwoite światło, wstawię zdjęcia.

Wstawiam obiecane zdjęcia, Sheaffer Flat Top oversize i Sheaffer Balance oversize (na dwóch ostatnich zdjęciach w towarzystwie innych moich czarnych staruszków, Conway'a Stewarta 58 oraz Parkera Duofolda Streamline'a seniora):

9970929600_1610816799.jpg

2314535600_1610816802.jpg

6993623700_1610816807.jpg

4959840000_1610816813.jpg

3739983300_1610816820.jpg

3521344000_1610816825.jpg

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dziś nieprzerwanie i z ogromną przyjemnością "eksploatuje" mój ostatni nabytek przez który okazał się, że w ostatnich dniach potrzebuję robić zdecydowanie więcej notatek niż dotychczas ;)004a9b1942e07a48.jpg47a7905f122356a9.jpg

Edited by Ice

W tym tygodniu postanowiłem dać odpocząć Watermanowi (z którym nie rozstawałem się od 2 lat chyba) i wziąłem 3 piórka:

• Pelikan Jazz (kupiłem całkiem niedawno i bardzo odpowiada mi stalówka)
  • Platinum Riviere (tłoczek jest troszkę za długi i nie dokręca się korpus do końca 😅)
  • Parker Frontier (raczej nie był często używany, bo skuwka trzyma się świetnie. Jak nie w Frontierze)

te dwa ostatnie dostałem w poniedziałek od znajomej, która stwierdziła, że od lat leżą w szafce, a ja to przynajmniej będę nimi pisał :D Także trzeba było zatankować i testować czy w ogóle działa! ;) 

EsltnYk.jpg

• 4 weeks later...

alez piekne piórka udostępniacie. Gdyby byly mozliwe 'lajki' to byl dodala :)

ja dzisiaj mieszanina PRL z koncówka lat 90, początkiem 2000.

i..piórko Zenith wcale sobie nieźle radzi. Przynajmniej teraz, bo nie bylo jeszcze używane :)

0008bcf307f731e8.jpg