Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przepraszam za poprzedni post, pomyłka, można usunąć. A w pierwszym poście na tej stronie miało być: " Zawsze możesz za dwadzieścia parę zł kupić Plumixa z odpowiadającą Ci stalówką ".

Dziś piszę Wackiem:

9943589700_1579132833.jpg

9016071600_1579132836.jpg

4335688600_1579132840.jpg

 

POTWÓRRR ;)

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A u mnie zawitało F-C "parkietowe". Zakup bardzo okazjonalny jak na Amazon, bo dałem nieco ponad 200 zł. Ale mam zagwozdkę, bo dla mnie jest za pancerne... ponad 50 g!!!  Pewnie je odeślę z bólem serca. Bo w sumie stalówka (F) jak masło. Ale ta waga ciężka...

uNA6hVJ.jpg

YRNnws5.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tom_ek napisał:

Kuszą mnie te stalówki, pióra niekoniecznie. Nie mają pewnie "standardowych" rozmiarów, nie da się wymienić z piątkami lub szóstkami?

Wygladają na standardowe. Można je wymieniać. Nie ma w nich żadnych wcięć, jak to w parkerowskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Grzebiąc dziś w szafie znalazłem coś takiego.

c02b19825dd38518.jpg

Lekko zdziwiłem się skąd się  tu to wzięło, ale co tam....Znając zamiłowanie mojej małżonki do porządku.....

Wkład z atramentem i spływak wyschnięte na wiór. Odmoczyłem nieboraka i załadowałem atramentem.

de38081181173a22.jpg

Waterman Liaison Black. Jedno z nielicznych współczesnych piór, do których mam sentyment.

ce5c8b368142ee7d.jpg

5b0cd13232aa6b13.jpg

Tak tym piórem można pisać.

a12a6743a78d324d.jpg

Reklama z epoki.

3de9b3f703273f4f.jpg

zdrówka

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

PPP, czyli "pióra późną porą":

- Senator zwany "Long Blind Cap", nabity Pelikanem 4001 Brilliant Black,
- Moonman N2 <F> załadowany kroplą Monteverde Canyon Rust,
- Lamy Ratio 57 <M> smarujący kartkę mieszaniną KWZ Zieleń mentolowa + Stare złoto [1:4].

A w kieszeni zawsze gotowy do użycia, niezawodny Pilot Petit 1 <F> zakropiony również czarnym pelikanem.

qqTufDh.jpg

Edytowano przez heyahero
ctrl+enter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2020 o 13:59, mihauk napisał:

Dziś kolejny dzień "trenuje" z Montblanc 149 Calligraphy. I coraz bardziej mi się podoba, więc na razie zostaje w kolekcji. 

 

Jaką szerokość linii daje stalówka w stanie wyjściowym tj. przy niewielkim tylko nacisku i czy wówczas stalówka nie ma suchawego charakteru?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2020 o 15:09, Amarok napisał:

Jaką szerokość linii daje stalówka w stanie wyjściowym tj. przy niewielkim tylko nacisku i czy wówczas stalówka nie ma suchawego charakteru?

EF i to cienkie. co do charekteru - stalowka/splywak sa bardzo wrażliwe na atrament. Z Fumisome bylo sucho i dosc szybko zaczynało "railroad", z Iroshizuku - mokro, nawet bardzo. Mysle że bardzo by mu dobrze zrobiła zmiana spływaka na ebonitowy "custom" co planuję niedługo. To samo zrobiłem w Pilot Custom 743 ze stalówką FA i to był strzał w dzisiątkę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...