Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ale, że tak zapytam, odrobinka użyta zewnętrznie, nastalówkowo - czy też zadana przezdziobnie do bebechów?

między spływak a stalówkę, poczekałam aż trochę spłynie i potem jakoś poszło. do mojego kapryśnego i zasychającego przez noc Hero wlałam atrament, pelikan + 25 kropel (na flaszke 30 ml), może 2 ml może mniej tej gliceryny wyszło z tych kropel, ważne, że też pomogło. pisze od pierwszej kropeczki, cieniutko jak zwykle, ale nie trzeba oblizywać stalówki ani maczać w atramencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę nowym nabytkiem - łupem wyprawy do Gdańska.

A im dłużej nim piszę, tym bardziej mój entuzjazm do tego pióra rośnie i już zaczynam myśleć o innych wersjach kolorystycznym tego modelu.

Wreszcie trafił pośród Twoje pióra WM Exception. :) Gratuluję.

Wystarczające wielkościowo czy skusisz się na większe Exception - Night & Day lub Ideal? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........................

Wystarczające wielkościowo czy skusisz się na większe Exception - Night & Day lub Ideal? :)

Exception Slim, to dla mnie wielkość jak ulał, bardzo dobre pióro użytkowe.

Na pewno jednak skuszę się na większą wersję, która jest pięknym i bardzo reprezentacyjnym piórem, wartym posiadania. :wub:

Jednak będzie on używany okazjonalnie, bo nie nadaje się, przynajmniej dla mnie, na woła roboczego.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużego Exceptiona. Ideala. Świetnie mi się nim pisze na co dzień, ale ja ogólnie lubię duże piórka. Świetnie, choć raczej mokro.

Wymiary, ciężar i ogólna pancerność pióra sprawia, że czuję się pewnie wracając do domu późno w nocy, gdyż w razie "W" może ono z powodzeniem występować w charakterze kubotanu (taki wihajster do bicia używany np. w Krav Maga) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w użyciu będzie :

62c99edb01384d53.jpg

Zatankowane "pod korek" Watermanem Florida Blue, pracowało będzie do czasu, aż skończy się w baku atrament.

Potem zostanie wypłukane, wysuszone i trafi do piórniczka na miejsce obok innych angielskich Duofoldów.

Ale dziś i pewnie jeszcze jutro, muszę się nim nacieszyć :D

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRGB1066_rt_s.jpg

Same zacne marki widzę. Żeby nie było tak snobistycznie :) - Pióro "no name" dołączane seryjnie do jakiejś encyklopedii (1 pióro - 1 tom). Jedno z niewielu, które faktycznie pisze. Chyba jedyne, które pisze przyzwoicie. Na razie mam tylko to, czekam na dostawę z Chin i Hong - Kongu.

Edytowano przez dr_Fell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś próbuję rozpisać sowieckie pióro, które przeleżało piętnaście lat z zaschniętym nabojem.

oto instrukcja do tego pióra:

rusekx.jpg

aha, czy może ktoś zwymiarować konwerter lamy z-24? to pióro ma dość grubego smoka i internacjonały do niego nie pasują, a strzykawką nie chce mnie się babrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...