Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Tak mam, no dobra miałem, podarowałem drugiej połówce :D Pióra tak przypasowały że  "po ptokach". Pióra są oferowane w dwóch wersjach, klasyczne takie jak na zdjęciu i to samo tylko z krótkim korpusem, wchodzi tylko krótki nabój. Pióra w chyba 5 kolorach i 3 wykończeniach skuwki. Pióro jest metalowe, sekcja plastikowa. Stalówka bardzo podobna do starych Hero 240, kto wie może to kontynuacja tej stalówki, ogólnie klon Parkerowskiej stalówki łącznie ze spływakiem. Oczywiście o szaleństwach ala flex można zapomnieć, sztywna, ogólnie gwóźdź ale pisze to nieźle. I ogromne zaskoczenie związane z tą moją wcześniejszą ciekawostką, pióro jest do tego stopnia skopiowane że w ciemno można zamieniać poszczególne części z oryginałem. Pióra dostępne na Ali i ebay, cena między 40 a 50zł

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uszczeliłeś okazję, niezła wyprzedaż, sam skorzystam z tej oferty :) To jest taka podstawowa, tańsza wersja ale ogólnie to jest to samo pióro. Te z "ozdobnymi"skuwkami są droższe, pojawiają się głównie na ebay'u. Pisze trochę lakonicznie o tych piórach bo za krótko używałem i minęło już sporo czasu jak "moja"przejęła mi te pióra, lubuję się w tych "fikuśnych" stalówkach, taki sam los spotkał Baoery 100 i inne "rekino-podobne" wynalazki ;) zgarnęła mi wszystko ;) Dzięki za link :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale, czy ja dobrze zrozumiałem, że korpus jest metalowy?

Dodam jeszcze, jak w pisaniu sprawuje się P45. Zwykła, stalowa blaszka pisze tak o, ani szczególnie miękko, ani gładko. Natomiast złota - może nie są to szczyty "maślaności", ale stalówka przyjemnie miękka, lekko fleksuje, frajda z pisania niemała. Za całokształt bardzo to pióro lubię. Próbuję jeszcze ustrzelić (w dobrym stanie) wersję GT, ze złotym pierścieniem na korpusie i strzałką na skuwce. A gdyby jeszcze miała przy tym stuba, albo choćby BB...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom_ek Przepraszam za niedopatrzenie, napisałem że pióro jest metalowe z plastikową sekcją, miało być metalowo-plastikowe. Pióro jest w całości plastikowe, korpus też, elementy ozdobne to miedziane blaszki pochromowane, tak samo wykonana jest skuwka(miedź malowana lub chromowana). Samo pióro jest bardzo leciutkie, z założoną skuwką waży ok.24g. Pióro jest kopią Parker 45 Flighter z tą czapeczką ozdobną na korpusie, na zdjęciu pokazałeś uboższą wersję Arrow bez tej ozdoby. Stalówka jest wypisz-wymaluj jak ta stalowa, zwykła, to samo, ale pisze bardzo gładko, nie mam się do czego przyczepić i występuje tylko w jednym rozmiarze F. Mam dwa staruszki P45, niestety tylko zwykłe stalówki stalowe, sprawdzałem "pasowalność", bez komentarza to kopia 1:1 wszystko pasuję :) na koniec dodaje link z filmikiem porównawczym(nie mój) znalazłem go przed chwilą, to tylko dla potwierdzenia mojego opisu, w ok.7:30 min.gość pokazuję jak pasują do siebie części   https://www.youtube.com/watch?v=zNj-QROB-Hk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka ciekawostka związana z marką Moonman. Prawdopodobnie aktywa firmy przejęło Hero, Moonman stało się submarką Hero, pokłosiem tego "mariażu" jest właśnie to pióro Moonman 80s. Jest to kontynuacja produkcji modelu Hero 800 produkowanego w latach 70 zaś samo Hero 800 było dokładną kopią Parkera 45 Classic. W ogóle historia Hero i konotacji z Parkerem jest bardzo zawiła, są teorię mówiące że Parker i Hero mimo nacjonalizacji chińskich zakładów nadal współpracowało, nawet do późnych lat 80. Parker nadal produkował wybrane modele swoich piór w zakładach Hero tylko te były sprzedawane na rynku lokalnym pod nazwą Hero. Wracając do Moonman, jeżeli pogłoski o przejęciu przez Hero są prawdziwe to może być ciekawie, Hero może wypuszczać kolejne kopie modeli Parkera pod tą nazwą. Prawdą jest że pióra Hero w szczególności te z lat 70 i 80 to bardzo dobre pióra i co pomału już nie dziwi niektóre modele bardzo przypominają pióra Parkera. Wszystko zaczęło się sypać z końcem lat 90 gdzie Hero zaczęło już robić wszystko na ilość a nie jakość, pojawiło się mnóstwo modeli, produkcja nastawiona na tani zysk. Chyba chce trochę poprawić wizerunek dzięki takim "mariażom" jak z Moonman'em i pod innym szyldem sprzedawać wybrane modele swoich piór kiedyś produkowanych. Nie podpisze się pod tymi ciekawostkami, to pewnie częściowo spekulacje no ale kto wie, każda legenda ma w sobie trochę prawdy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michał76 napisał:

Stalówka (...) występuje tylko w jednym rozmiarze F.

Jak to chińczyki (no, czasem mają EF) 😉 Za to Parker poszalał w tych szkolnych piórkach jak nie przymierzając Italix współcześnie, oto zestaw stalówek do P45:

N: Needle Point
A:  Accountant
X: Extra Fine
F: Fine
M: Medium
B: Broad
BB: Double Broad
S: Stub

C: Fine Italic
D: Medium Italic
E: Broad Italic
FO: Fine Oblique
R: Medium Oblique
Z: Reverse Broad Oblique Italic
Y: Reverse Fine Oblique Italic
J: Reverse Medium Oblique Italic?

Źródło: http://parker45pens.com/nibs/

Trochę o nich jeszcze tutaj: http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/18818-parker-45-nib-codes/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 18.09.2018 o 13:48, Topaz napisał:

Ciągle nadziwić się nie mogę jak można wyprodukować tak dobrą stalówkę za tak małe pieniądze - Jinhao 992

Podpisuję się pod tą sentencją. Też się dziwię, mam takie 2 piórka, zielone i czarne. Stalóweczki miodzio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...