Skocz do zawartości

Czy istnieją pióra, którymi można pisać od prawej do lewej?


Ligia

Polecane posty

Cześć! :)

Mam do was pytanie. Jako że zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czas myśleć o prezentach. Chciałabym kupić Tacie prezent w postaci pióra. Z racji tego, że od pewnego czasu Tata mój zaczął interesowac sie językiem hebrajskim zastanawiam się czy istnieją pióra, którymi można pisać od prawej do lewej?  Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że większość nowych piór, o gładkiej (gładko piszącej) stalówce nie powinna sprawiać problemu z pismem od prawej do lewej. Można pomyśleć ewentualnie o stalówce dla leworęcznych. Oni wydają się mieć podobny problem co piszący "na odwrót" tzn "wbijają" stalówkę w papier. Chyba gdzieś czytałem że np stalówki lamy dla leworęcznych (LH) są mocniej wyokrąglone żeby ułatwić pisanie. Sam jest praworęczny i piszę od lewej do prawej więc to co piszę to trochę teoretyzowanie  ;).

Edytowano przez Pilot Inspektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mogłoby mieć tutaj zastosowanie pióro ze stalówką lekko „zadartą do góry”, jak to jest na przykład u Sheaffer’a ze stalówką typu TRIUMPH. Na temat stalówek WA – Waverley oraz Triumph możesz przeczytać bardzo fajny tekst kolegi @MacKozinskiego tutaj. :)

 

edit: aha i zapomniałbym, pozdrowienia dla Ursusa Ligio :D

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś z tych skanów okaże się pomocne? herlitz czy manuscript mają w ofercie pióra i stalówki dla leworęcznych :) taki przykładowy zestaw manuscripta to coś 30-40 zł i trzy różne grubości linii.

 

dqck.jpg

o1ls.jpg

3o2s.jpg

d3t8.jpg
r30s.jpg

9a3g.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
skany pochodzą z tej książki, też jest warta uwagi.

crre.jpg
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...