Skocz do zawartości

Pen Show Katowice 2014


atuzi

Polecane posty

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

W sobotę byłem z @ornusem na pen show. Z mojego punktu widzenia jeśli były jakieś ‘wpadki’, to raczej są to pojedyncze przypadki i chyba nie warto się nad nimi nadmiernie skupiać. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Pozwolę sobie na kilka reminiscencji na gorąco, (dalsze może w kolejnych postach). Poniżej moja „relacja”, zdjęcia wkrótce.

 

Zacznę od podziękowań dla organizatorów: Lash, And, Dex, oraz wszystkie osoby zaangażowane w tworzenie tej imprezy zasługują na ogromny szacunek. Takiego natężenia pen-doctorów na mkw w życiu nie widziałem. icon_e_biggrin.gif

Początkowo miałem w planach być obecny tylko w sobotę, jednakże impreza tak się nam spodobało, a wszelkiego piórowego i około-piórowego dobra było tyle, że w jeden dzień przejść się nie dało dlatego przyjechaliśmy także w niedzielę.

Miło było spotkać niektóre osoby znane tylko z internetowego nicka m.in.: Marchewka, Krzysiek (INAHON), Pomidorium, Alexalex i inni. Nie wiem jak to się stało ale mój 7-letni syn nawiązał znajomość z Lisą Miyako, a przecież on nie zna japońskiego! icon_mrgreen.gif PanBonTon - czary z papieru robiły wrażenie icon_e_smile.gif

Nicpoń zaprezentował oszałamiającą wręcz ilość atramentów, kolorów i odcieni. Moje dzieci miały wielką frajdę wyżywając się artystycznie maczankami. Duże podziękowanie dla pani Kasi z Twojego Pióra za poświęcony czas i 'mały pokaz' możliwości Pilota Parallel. Dziękuję za przemiłe spotkanie panu Jackowi z Buylux.

Naprawdę świetną sprawą jest możliwość dokonania 'konsultacji lekarskich' dla piórek, w których coś niedomaga. W szczególności Tom Westerich z penboard.de oczyścił i wyregulował jedno z moich piór, które otrzymało 'nowe życie'  za co jestem szczególnie wdzięczny. Jestem pod wrażeniem jego fachowych uwag. Skoro jestem przy temacie fachowców, to na uwagę zasługuje fakt, że na przykład Lash, Velo, Rka, Sticky, CezaryF, Dex, And i inni chętnie dzielili się swoją wiedzą co w dzisiejszych czasach nie jest takie oczywiste. icon_e_biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam tylko po tym, co widziałem przez parę godzin w sobotę. Nie byłem w niedzielę, nie byłem też na spotkaniu kameralnym w sobotę. 

Myślę, że za kilka lat, jak impreza okrzepnie, będzie więcej wystawców, sklepów, kolekcjonerów.

Edytowano przez ornus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Pen Show jak zwykle udane w 100% - fantastyczna impreza, ludzie i pióra...CUDO ;)

 

Szerszą relację wrzucę później na FOP, na razie przesyłam kilka fotek...UWAGA: robione telefonem, czyli jakość = TRAGEDIA :headsmack:

 

Niestety, nie zrobiłem zdjęć innych stoisk - także jak ktoś ma, niech wrzuca!

 

0d2c90df25311fa9.jpg 8f5bc2edc8c08a53.jpg 81d930f6291952cf.jpg dc50b05c0917aa16.jpg 913bf34e037b1b65.jpg 7aaa03e33d374191.jpg f77e303aeb9432be.jpg 3b5d94416fdf0dce.jpg e00b19f68d6430e0.jpg 0b0dfe5f55e1dbe3.jpg 50d54f94763b221b.jpg 26ce24fa15a7ce08.jpg da46ad0cb6fcc46f.jpg ff63acf2877e06b7.jpg 7c2b9f72aa9419a1.jpg aa0f8e60400c95d3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem plan być dłużej w sobotę i być jeszcze w niedzielę. Byłem tylko w sobotę:( i doznałem syndromu dzieciaka w sklepie z super zabawkami. Mam porównanie rok do roku i mogę z całą odpowiedzialnością napisać, że jest ogromny postęp. Ornus ma na pewno rację w tym, że takie przedsięwzięcia potrzebują kilku lat, żeby okrzepnąć, wyrobić sobie markę, zająć miejsce w kalendarzach branży na stałe. I tym większy mam podziw dla ludzi zaangażowanych w organizację. Jest jednak i tak, że ci, którzy Pen Show w Katowicach wspierają teraz, którzy pojawiają się na nim niezawodnie z rozbudowaną ofertą i angażują się w wypełnienie programu wartościowymi treściami wpisują się w coś, co nazwałbym legendą założycielską. Przyjdzie kiedyś czas, że miejsce na PS w Katowicach trzeba będzie załatwiać z rocznym wyprzedzeniem.:)

 

Mam przede wszystkim taką refleksję, że powinniśmy spotykać się jak najwięcej poza Internetem. Strasznie żałuję, że tak mało miałem czasu. Ostatecznie zrezygnowałem z części planów związanych z zabawami sprzętowo-atramentowymi na rzecz rozmów, bo to ludzie mnie najbardziej interesowali. I nie żałuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę fotek z tegorocznego Pen Show Katowice 2014.

 

Zaczynamy od kawy.

 

020_zpsff266102.jpg

 

022_zps889e7c97.jpg

 

Nicponiowa atramentowa kolekcja, prawdziwie imponująca. Jeszcze krok i jego atramenty pojawią się w regularnej sprzedaży

 

024_zps419c8a8d.jpg

 

046_zps8c8717a6.jpg

 

002_zps433b357e.jpg

 

Moje dzieci troszkę pobawiły się atramentami Nicponia i...

 

DSCN1500_zps2dce3187.jpg

 

DSCN1502_zpsa1b56a9c.jpg

 

Piórowe 'szaleństwa' @Adamona zawsze robią na mnie kolosalne wrażenie:

 

036_zps93f3c1de.jpg

 

 

014_zps8f1d1c20.jpg

 

013_zpsb37c87a9.jpg

 

012_zpsec87568f.jpg

 

007_zpsda5153d6.jpg

 

Dzięki pani Kasi z "Twojego Pióra" poćwiczyliśmy trochę z Pilotem Parallel. Wrażenia z pisania niesamowite:

 

066_zpse1d63760.jpg

 

077_zps27f3330d.jpg

 

a efekty...

 

DSCN1501_zpsab242b84.jpg

 

DSCN1503_zps4d437f13.jpg

 

Jeszcze warsztat, właściwie stale oblegany, przy którym pen doktor CezaryF leczył piórowych pacjentów:

 

025_zpse1f82919.jpg

 

Tuż obok podręczny warsztacik Dexa

 

033_zpscb2633b1.jpg

 

Wychodzimy z alejki pen doktorów i wchodzimy w świat kaligrafii, a tam:

 

039_zps5fa851d8.jpg

 

038_zpsacdcf56a.jpg

 

Na koniec puchar za stoisko najbardziej przyjazne klientowi, który otrzymała firma Kaweco:

 

015_zps177287e8.jpg

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny film! (Nawet ja się załapałam na małą rólkę z maczanką w garści). Byłam na PS w sobotę 7 godzin i ani połowy tego, co na filmie nie zdążyłam wybadać.

Co do stoiska Pelikana, to ja byłam bardzo zadowolona z kontaktu. Panowie mili i konkretni. Dowiedziałam się wszystkiego czego chciałam, popróbowałam kolory atramentów i konkretne modele piór, których potrzebuję (i także te których na razie nie potrzebuję, ale ładnie wyglądały). Na koniec dostałam ciężką siatę pełną katalogów i wszelkiego innego sympatycznego dobra z ptaszyskiem (w tym zaskakujące pelikanowskie pieczęcie).

W wielu stoiskach kupić można było masę fantastycznych rzeczy, porozmawiać z sympatycznymi producentami np. od Mikro Mesh, a do tego były przeróżne zniżki.

 

Tak ogólnie; organizacja extra, wystawcy na poziomie, warsztaty przesymapatyczne, prezentacja książki Anda full-profesjonalna, atramenty Nicponia cudne, notesy Pigola fantastyczne tak samo jak rękodzieło BonTonu, a kolekcje piór i rozmowy z ich właścicielami to już totalny odlot, nie mówiąc o niesamowicie życzliwych pen-doktorach czarodziejach.

Jak dla mnie to świetny zastrzyk pozytywnej energii i pełny wiosenny reset od codzienności :)

Na przyszły rok kombinuję, jak tam posiedzieć pełne dwa dni.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hoj Forumowicze!Bardzo dziekuje za zorganizowanie tego Pen-Show było dobrze,chodź szkoda, że mimo wszystko impreza jeszcze ma wiele pracy przed sobą.Organizacyjnie,na tym poziomie jest+4,wystawcy jak zawsze jedni "proszę okontakt tam i tam ",inni"serdecznie witam w czym mogę pomóc i co Pan/Pani sobie życzy".Kolekcjonerzy, ludzie z WIEEEEEELKĄ pasją i super Ludziska chodź-obcy.Fajne rozmowy o wspólnej pasji,mojej takiej tyci tyci dla Nich to chyba ŻYCIE,szacunek i serdecznie pozdrawiam wszystkich tam obecnych!!!Suma sumarum,moje uzależnienie rozwija się,ba spodkałem wieeeelu nośicieli innych niuleczalnych mutacji Tego zgubnego nałogu.Myślę,że Wszyscy wiemy jaki to wysiłek aby zorganizować takie spotkanie,ja jestem pewien, że będzie tylko lepiej !!!pozdrwaiam i.....dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli... Pen Show jest imprezą organizowaną przez dwie/trzy prywatne osoby o niezwykłym poziomie pasji piórowej. Ich entuzjazm zaraża i przekonuje innych, ktorzy biorą w imprezie udział.

Mamy więc faktycznie firmy handlowe zajmujące się także handlem detalicznym i kolekcjonerów sprzedających pióra ze swoich zbiorów. Mamy gości zagranicznych, od których też można coś kupić. Ale mamy także firmy hurtowe albo przedstawicielskie, ktore z zasady nie prowadzą sprzedaży dla klientów indywidualnych, ale za to chętnie opowiedzą o produktach i umożliwią bliższe zapoznanie się z nimi. Mamy też kolekcjonerów, którzy pokazują swoje zbiory, ale nie prowadzą żadnej sprzedaży.

Tak więc nie ma co obrażać się, że ktoś odsyłał po zakupy do sklepów albo na portale aukcyjne.

Pen Show to nie supermarket z piórami, ale święto dla miłośników piór. Możliwość spotkania z ludźmi lekko zwariowanymi na tym punkcie, dyskusji o zaletach i wadach poszczególnych modeli, zapoznania się (i to nawet dokładnego) z wieloma produktami czołowych producentów, a przy okazji być może korzystnego (były rabaty!) zakupienia piór, atramentów, notatników itp, I chwała organizatorom za to! Nie narzekajmy zatem. Cieszmy się, że komuś się chciało chcieć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli... Pen Show jest imprezą organizowaną przez dwie/trzy prywatne osoby o niezwykłym poziomie pasji piórowej. Ich entuzjazm zaraża i przekonuje innych, ktorzy biorą w imprezie udział.

Mamy więc faktycznie firmy handlowe zajmujące się także handlem detalicznym i kolekcjonerów sprzedających pióra ze swoich zbiorów. Mamy gości zagranicznych, od których też można coś kupić. Ale mamy także firmy hurtowe albo przedstawicielskie, ktore z zasady nie prowadzą sprzedaży dla klientów indywidualnych, ale za to chętnie opowiedzą o produktach i umożliwią bliższe zapoznanie się z nimi. Mamy też kolekcjonerów, którzy pokazują swoje zbiory, ale nie prowadzą żadnej sprzedaży.

Tak więc nie ma co obrażać się, że ktoś odsyłał po zakupy do sklepów albo na portale aukcyjne.

Pen Show to nie supermarket z piórami, ale święto dla miłośników piór. Możliwość spotkania z ludźmi lekko zwariowanymi na tym punkcie, dyskusji o zaletach i wadach poszczególnych modeli, zapoznania się (i to nawet dokładnego) z wieloma produktami czołowych producentów, a przy okazji być może korzystnego (były rabaty!) zakupienia piór, atramentów, notatników itp, I chwała organizatorom za to! Nie narzekajmy zatem. Cieszmy się, że komuś się chciało chcieć!

 

:thumbup::clap1::thumbup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...