Skocz do zawartości

Przymiarka do zrobienia pióra.


novator

Polecane posty

Może warto by poszukać gotowych elementów (np. coś w tym stylu), które można by zaadoptować do pióra po drobnych przeróbkach. Jakiś łącznik gwintowany, czy inne cudo które dałoby się dopasować do pióra i połączyć z drewnem żywicą epoksydową. 

Ten łącznik elektryczny to wynik 20-30 sek szukania w google, więc myślę że jeśli by poświęcić trochę czasu, to można by znaleźć element odpowiadający wymaganiom materiałowo-wymiarowym. 

Zamykanie skuwki na wcisk i uszczelnienie korkiem wydaje się genialnym sposobem. 

Pomysły godne zastosowania. :) Dziękuję za wsparcie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dzięki za pomysły, jak tylko mała tokarka precyzyjna stanie w warsztacie, będę je realizował. Myślę jeszcze o wykorzystaniu, poroża jelenia. :)

A właśnie zastanawiałem się, z czego jest wykonana rączka tej magicznej brzytwy. Więcej rad nie mam, ponieważ jakże doradzać artyście. To bardzo budujące podziwiać pracę kogoś, kto pokazuje, jak się to robi w Polsce. Dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie zastanawiałem się, z czego jest wykonana rączka tej magicznej brzytwy. Więcej rad nie mam, ponieważ jakże doradzać artyście. To bardzo budujące podziwiać pracę kogoś, kto pokazuje, jak się to robi w Polsce. Dziękuję :)

Dziękuję Ci za uznanie,to motywuje do jeszcze lepszej pracy. :)  W Polsce też potrafimy fajne rzeczy robić, choć jeszcze pokutuje u nas skłonność do taniej chińskiej tandety.

Ale już powoli, tak jak na zachodzie, ludzie zaczynają doceniać ręczną robotę, gdzie twórca daje duszę wykonywanemu przedmiotowi... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) W Polsce też potrafimy fajne rzeczy robić, choć jeszcze pokutuje u nas skłonność do taniej chińskiej tandety.

Ale już powoli, tak jak na zachodzie, ludzie zaczynają doceniać ręczną robotę, gdzie twórca daje duszę wykonywanemu przedmiotowi... :)

 

Mnie też cieszy ten postępujący (choć powoli :lol:) proces :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Po długiej przerwie, coś mogę pokazać. Wreszcie dotarła tokareczka. Popracowała kila minut i umarła. Cała masa zachodu, żeby ją wreszcie uruchomić, ale już działa i można coś podziałać w temacie piórek. :)

 

Drugie moje pióro.

Na razie to składak z gotowców. Tylko drewno (bocote) toczone i preparowane przeze mnie.  To tak na początek, dla nabycia wprawy i oswojenia się z moją nową tokareczką.

Jest kilka pomysłów, parę ciekawych piórek zaczętych, jak coś skończę to pokażę. ;)

 

post-2584-0-26122300-1390143121_thumb.jpg

post-2584-0-82120100-1390143183_thumb.jpg

post-2584-0-73601000-1390143196_thumb.jpg

post-2584-0-47597200-1390143210_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, te składaki też mi nie bardzo leżą,zwłaszcza te zakończenia do nakręcania. Ale to na próbę. Kupiłem w "sieci" z GB takie zestawy, bo bliżej nie znalazłem. Ceny kosmos a przesyłka to już nie powiem. :(

Pisałem do "BOCK'a", stalówek małych ilości nie sprzedają ale miła pani skierowała mnie do ich dystrybutora w GERMANY. Zawsze to trochę bliżej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zaczętych kilka, ale jeszcze eksperymentuję.

Trzeba dokupić kilka narzynek, gwintowników, 12x1 nie bardzo do drzewa, trochę kaleczy gwint, choć na micarcie się sprawdziło.

Poszukam do drewna 12x0,75.

Aktywator do "CA", bo długo nie zasycha.

I tam takie inne małe problemiki wychodzą w "praniu". ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wie ktoś z Was kochani, z jakiego tworzywa robi się sekcje?

Ostatnio robiłem próby z kilkoma na przykład "PET" i "POM".

Są dość twarde, nawet da się po toczeniu obrabiać papierem ściernym i polerować jednak mimo, że gwinty wychodzą w miarę dobrze, ale te tworzywa są lekko "gumiaste" i nie jest to to, czego oczekuję w końcowym efekcie.

Słyszałem o czarnym akrylu, ale nie wiem czy to prawda i nie widziałem go jakoś na rynku.

Można by sprowadzić ebonit, ale myślałem o jakimś zamienniku krajowym, mającym podobną strukturę.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...