Skocz do zawartości

Pióro do damskiej ręki.


Polecane posty

Drodzy Forumowicze,

 

z pewnością na podobne tamaty już posty tutaj były. Jednak chciałbym poprosić

o Wasze opinie na temat konkretnych modeli do damskiej ręki. To pomoże przy

wybrać mi pióro dla narzeczonej. Opinia Pań pomoże chyba najlepiej. Przedziału

ceny nie podaję, ale zastrzegam, że nie chodzi o pióro do kolekcji ale do pisania.

Tak na co dzień. 

 

Z góry dziękuje.

 

B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leciuteńkie i cieniutkie (chodzi mi o grubość, czy raczej chudość samej sekcji) pióro nawet przy mojej małej dłoni nie sprawdza się z takiego powodu, że przy dłuższych paznokciach (a ja najczęściej mam szpony :P) wbijam sobie pazur kciuka w poduszeczkę palca wskazującego - to moja kobieca opinia. Pelikan M150 jest fajny, wymiary spoko, wagowo też, dzisiaj przepisałam cały dzień Faber-Castellem Basic a to już jest niezły koksik, wielki i ciężki i też dało radę.

 

podaj chociaż jakie kolory Twoja narzeczona lubi, niech będzie jakiś wyznacznik ;) jeżeli mogą być klasyczne kolorki to stawiam na

- Pelikan M150 czy M200/215

- Diplomat Esteem (poszukaj recenzji i zdjęć w odpowiednim - 3 sztuki krążą po forum w ślicznie niebieskim kolorze)

- Jinhao 101 lub 11 czy 5000 (firma Aris ma w ofercie, to nie są plastikowe leciutkie piórka, ale są wygodne, 101 ma cienką kreskę, 11 grubszą a 5000 nie pamiętam)

- Waterman Ici et la, bo piękne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie podstawowe sprawy:

1) sposób napełniania: naboje czy tłok?

2) pióro ciężkie czy lekkie?

 

Sposób napełniania nie jest tutaj kwestią podstawową. Bardziej chodzi o rozmiar i wagę. Myślę, że postawimy na pióro lekkie.

Do tego jak mówi moja narzeczona ma być "eleganckie". Tutaj robi się kłopot, bo określenie eleganckiego może rodzić wiele

problemów. A i jeszcze jedno. Mojej wybrane podobają się burgundy ;). Ale to oczywiście nie jest wyznacznik wyboru modelu.

Nie nosi też długich paznokci, więc nie będzie mieć takich perypetii jak przedmówczyni.

 

Dziękuje za opinię i jeśli można kolejne propozycje.

 

Pozdrawiam.

B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...