Skocz do zawartości

No właśnie, pióro tanie niesłychanie...


Polecane posty

Poszukuję jakiegoś nie drogiego piórka, dostępnego "od zaraz", czyli coś dostępnego, najchętniej, w sklepach; ewentualnie w sieci.

Pióro ma pracować jako zakreślaczo-pokreślaczo-poprawiaczo-skreślacz :), czyli pisać będzie nie wiele. Bardziej mi zależy, aby w miarę gładko startowało. 
Marzy mi się piórko napełniane tłoczkiem w cenie 30 złotych polskich. Dotychczas w tej roli miałem Hero 360, ale chciałbym czegoś innego.

 

Edytowano przez Thay
na prośbę Autora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoczkiem, czyli wbudowany tłok jak w Pelikanach czy po prostu konwerter zamiast nabojów?

 

Jeśli to drugie to celuj w któregoś Baoera lub Jinhao. Lub Pilot Plumix, ale będzie problem z dokupieniem do niego konwertera tak, żeby zmieścić się w budżecie. Za to możesz w nim mieć szeroką, zakreślaczową stalówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej piston filler, bez konwertera. Byle by nie było by to rozwiązanie typu ink bladder (pompka pęcherzykowa? - nie mam pojęcia jak to się nazywa), jakoś zawsze mam problem z ich obsługą. Jednak w tym budżecie, nie ma co wybrzydzać.

Budżet możemy założyć, że jest delikatnie elastyczny :)

Ann, jeśli te Jinhao 11 pisze w połowie, tak jak wygląda to będzie strzałem w 10.

Edytowano przez Vespi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej piston filler, bez konwertera. Byle by nie było by to rozwiązanie typu ind bladder (pompka pęcherzykowa? - nie mam pojęcia jak to się nazywa), jakoś zawsze mam problem z ich obsługą. Jednak w tym budżecie, nie ma co wybrzydzać.

Budżet możemy założyć, że jest delikatnie elastyczny :)

W tej cenie nie masz wielkiego wyboru wśród piston fillerów - Reform 1745 lub indyjskie wynalazki. A to i tak przekroczy budżet, jeśli doliczyć koszt przesyłki.

 

Jeśli chodzi o mechanizm w Hero 360 to niekoniecznie problem lezał po Twojej stronie - po prostu w jednym chińczyku działa dobrze i napełnia się prawie cała gumka, a w innym możesz próbować ile się da i nie napełnisz nawet do połowy. Loteria.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet zmusza albo do polowania na niebywałe okazje (kupiłem kiedyś Pelikana M150 za bodaj 7 euro), albo rezygnacji z tego systemu napełniania. W drugim przypadku przed Tobą duży wybór produkcji z Chin. Swoją drogą - na allegro chyba właśnie "wisi" wspomniany wyżej Reform.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janykiel to tylko gratulować tego Pelikana. Ja swoją drogą swojego M150 dostałem od brata, który stwierdził dając mi je że ma "jakieś tam pióro, którego nawet nigdy nie używał i czy nie chce go przygarnąć", byłem trochę zdziwiony widząc logo Pelikana :)

Rittel, problem w tym, że mam 4 chińskie piórzyska z tym gumkowym systemem napełniania i z każdym mam problem. Napełniam je ledwie w ok. 35-40%. Więc albo po prostu mam antytalent do tego typu napełniania, albo wyjątkowego pecha. 

W sumie nie pomyślałem o Reformie, dzięki. Rozważę i to. 

Edytowano przez Vespi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...