Skocz do zawartości

Parker Premier vs Graf von Faber-Castel Classic który?


Polecane posty

  • 3 weeks later...

To właściwie dobrze,

bo jak (najpewniej niedługo) Parker się znudzi i kupi Grafa to będzie miała dwa nowe pióra a nie jedno.

 

 

piotrek

Hehehehe ''niedługo'' to pojęcie względne :) Czyli za dwa lata jak się gwarancja na parkera skończy ;P

A jak na razie parker świetnie się spisuje choć codziennie mnie zadziwia pod względem grubości i miękkości linii.

Raz pisze fajnie... mokro, a linia jest grubsza... taka fajna... a na papierach lepszej jakości zamienia się w EF :'(skandal...

IMG_0312.JPGIMG_0313.JPG

(idealna grubość linii, tylko dłoń po całym dniu zmęczona i brzydko pisałam xd)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Raz pisze fajnie... mokro, a linia jest grubsza... taka fajna... a na papierach lepszej jakości zamienia się w EF :'(skandal...

(idealna grubość linii, tylko dłoń po całym dniu zmęczona i brzydko pisałam xd)

Gratuluję pierwszych odkryć. :) Tak to z piórami jest, że grubość linii zależy także od rodzaju papieru. Co do zmęczonej dłoni, to możesz zaczerpnąć trochę z metody Palmera (w necie jest dużo materiałów, najwięcej chyba tutaj:  http://www.iampeth.com/). Istotą rzeczy jest aby pisać właściwie całym przedramieniem i angażować większe grupy mięśni wtedy nie męczysz dłoni i poprawia się charakter pisma.

 

Polecam przeczytaj artykuł Richarda Bindera „Hitting the sweet spot”, a w tłumaczeniu @Mac’a: „Hitting the sweet spot czyli Jak trafić w słodkie sedno” (do znalezienia w necie). Artykuł znakomicie przybliża istotne różnice w sposobie pisania pomiędzy piórem, a długopisem i pokazuje jak poprawnie pisać piórem. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raz pisze fajnie... mokro, a linia jest grubsza... taka fajna... a na papierach lepszej jakości zamienia się w EF :'(skandal...

 

Mam tak niemal z każdym piórem, dlatego nie lubię używać papierów typu Oxford i podobnych. Najlepiej pisze mi się na zwykłych notatnikach Herlitza.

W jednym tylko przypadku rodzaj papieru nie ma znaczenia i nie wpływa na grubość kreski - jeśli używam atramentu Conway Stewart Bodmin (czarny). Nie wiem co w sobie ma, ale jest podoba mi się ta właściwość. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak niemal z każdym piórem, dlatego nie lubię używać papierów typu Oxford i podobnych. Najlepiej pisze mi się na zwykłych notatnikach Herlitza.

W jednym tylko przypadku rodzaj papieru nie ma znaczenia i nie wpływa na grubość kreski - jeśli używam atramentu Conway Stewart Bodmin (czarny). Nie wiem co w sobie ma, ale jest podoba mi się ta właściwość. :)

Hahahaha no ja właśnie na tych papierach piszę :D Masakra... nigdy już nie kupię oxfordu :/ Takie drogie, takie niewygodne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...