Skocz do zawartości

Kaweco Sport ICE


eta

Polecane posty

Producent: Kaweco

Model: Sport ICE Orange

Wykonanie: przezroczyste tworzywo sztuczne; bezbarwne/pomarańczowe

Stalówka: stal nierdzewna, rozmiar F

System napełniania: naboje international krótkie, moZliwy konwerter

Użyty atrament: Pelikan, Konigsblau, przy użyciu strzykawki

Wymiary: zamknięte - 10,7 cm; otwarte - 10,2 cm; z nałożoną skuwką - 13,3 cm

Waga: bez skuwki - 6g; ze skuwką - 10,5 g

Cena: około 80 zł (sklep Stalówka)

 

do porównania:

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/3683-kaweco-sport-classic/?hl=kaweco

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?showtopic=619

 

 

Wrażenia:

Mówiąc "pióro wieczne" oczekujemy czegoś nobliwego, dystyngowanego.

A to pióro, a nawet piórko jest czymś odmiennym. Jest śliczne, a mimo plastikowej transparentności nie jest tandetne. Biorąc je do ręki czułem, że mimo mikrej wagi nie jest to byle co.

 

Pisze się nim lekko, stalówka podaje dobrze atrament, przesuwa się z lekkim szumem, nie zasycha mimo odłożenia na chwilę albo na dni kilka. Czasem tylko gdy szybko kreślę dłuższe linie, takie jak podkreślenie, albo podwójne "f" w słowie "Gryffindor", w końcówce kreska jest cieńsza. Stalówka lekko poddaje się naciskowi ale nie wpływa to na grubość linii.

Skuwka jest graniasta, co zapobiega toczeniu się pióra gdy się je odłoży, zostaje tam gdzie je położyłem.

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na jak długo starczy atramentu, gdyż nie piszę bardzo dużo, tylko krótkie notatki w pracy. Rittel zrobił podobnego pióra eyedropper, myślę, że to pióro z racji transparentności prezentowałoby się rewelacyjnie.

 

Galeria:

widok ogólny

IMG 2369

IMG 2371

 
otwarte, tak pisze najczęściej, w okolicy puzzla widać otarcia spowodowane skuwką

IMG 2374

 
stalówka, profil, półprofil i en face

IMG 2381

IMG 2382

IMG 2383

 

skuwka, od frontu

IMG 2386

 
całość, raz jeszcze, wraz z pojemnikiem do przenoszenia, który zrobiłem, by móc je nosić w kieszeni kurtki, albo w zasobniku EDC

IMG 2389

IMG 2391

 

 

test pisania, czyli moje bazgroły

IMG 2393

IMG 2392

 
Dziękuję za uwagę i czekam na słowa krytyki.
Nad swoim pismem pracuję, i może będzie lepiej.

 

 

Edytowano przez eta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie otworzenia zdjęcia:

> You do not have permission to view this image
 

Liczyłem że na transparentnym korpusie zarysowania od skuwki będą mniej widoczne niż na czarnym, niestety widać je nawet tutaj na miniaturce - szkoda.

 

Wygląd ICE Sporta jako eyedroppera ponoć trochę psuje sekcja wchodząca do korpusu - przeszkadzało to Stephenowi Brownowi. Ale i tak bym je zalał :)

 

Świetny pomysł na pojemnik ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Liczyłem że na transparentnym korpusie zarysowania od skuwki będą mniej widoczne niż na czarnym, niestety widać je nawet tutaj na miniaturce - szkoda.

Niestety to prawda, zarysowania są wyraźne, ale nie jest to pióro do eleganckiego wyglądania. Pewnym nadużyciem byłoby nazwanie go wołem roboczym, to prędzej osiołek, albo kucyk, z tych który poczciwy Butterbur wynajmował w swojej gospodzie w Bree :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink:

sam osobiście słyszałem. cztery razy musiałem prosić o powtórzenie, zanim coś zrozumiałem. z góralami z północy natomiast zawsze się dogadywałem. w Koszycach też nie było problemu.

Phi, a na Węgrzech jak mówią :P

Ale po winie pojawia się już wspólny język. Sprawdziłem.

w Peszcie kierowca tamtejszego mpk w kolejce opowiadał mi kawał. przez grzeczność się śmiałem. a może od śmierdzących Lengyel'i mi zwymyślał? nieważne, było minęło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

A tak wygląda pióro po prawie roku użytkowania

kaweco sport ICE 1.7

 

Srebrny napis prawie zupełnie starty, a na korpusie pióra zmatowiony pasek.

Pasek co mnie zdziwiło trochę pozostawiła skuwka w czasie pozostawania w stanie spoczynku, pisanie ze skuwką nie pozostawiło żadnych widocznych śladów. Skuwka zresztą jest też zmatowiona od środka.

Ale pióro wciąż pisze rewelacyjnie i nie jest już "landrynkowe"

 

PS. przepraszam za jakość zdjęć, ale są robione telefonem.

Edytowano przez eta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...