Skocz do zawartości

Witam Wszystkie Koleżanki i Kolegów z Forum.


novator

Polecane posty

Cóż, teoretycznie ja też już przestałam, tamto należy potraktować jako błąd młodości :D Aż dziw że sobie wtedy palców nie poobcinałam tymi nożyczkami... Chociaż... Któż nie robił niebezpiecznych rzeczy będąc dzieckiem :D

Pamiętam, że majstrowałam przy długopisie tatową żyletką, zacięłam się i zemdlałam (chyba z wrażenia). Wygląda na to, że materiały piśmiennicze też bywają niebezpieczne :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj na forum!

 

Noże nie w mojej estetyce ale robota wygląda na precyzyjną i dopieszczoną a to budzi szacunek i uznanie.

 

Co do zrobienia własnego pióra to pewnie na początek trzeba by się rozejrzeć za częścią elementów gotowych - kojarzę film pokazujący robienie korpusu do długopisu gdzie mechanizm i okucia były kupione w sklepie dla domowych twórców przyborów piśmiennych więc pewnie sekcję albo stalówkę ze spływakiem w jakiejś obudowie do obsadzenia też by się znalazło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

 

Noże nie w mojej estetyce ale robota wygląda na precyzyjną i dopieszczoną a to budzi szacunek i uznanie.

 

Co do zrobienia własnego pióra to pewnie na początek trzeba by się rozejrzeć za częścią elementów gotowych - kojarzę film pokazujący robienie korpusu do długopisu gdzie mechanizm i okucia były kupione w sklepie dla domowych twórców przyborów piśmiennych więc pewnie sekcję albo stalówkę ze spływakiem w jakiejś obudowie do obsadzenia też by się znalazło.

Witaj i dziękuję. :)

Dokładnie,masz rację. Tłoczki, stalówki i całą resztę mechanizmów trzeba dokupić.

Tylko czy u nas w Polsce jest taki sklep? Chyba nie.

Po za tym wykorzystując na przykład stalówkę " Parker|", czy nie będzie to naruszenie praw autorskich?

Może macie jakieś namiary? ;)

Mam trochę sprzętu jubilerskiego więc zrobienie pierścieni dystansowych, czy zawieszek, raczej nie stanowi problemu.

Tokarkę do drewna mam, ale do wytoczenia jakichś elementów metalowych, potrzebna mała precyzyjna uniwersalna.Chcę taką kupić, bo niekiedy do innych robótek, brakuje takiego sprzętu. A zlecać tokarzowi, to i kłopot i koszty niemałe niekiedy... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Pochwę również robiłem sam. :)

  Jak wszystko inne... Ostrze z tytanu anodowanego, jelec i końcówka ze stali nierdzewnej z wytrawianymi wzorami. A rękojeść z micarty. To jest laminat, który zrobiłem z kolorowego materiału, przesączanego żywicą i sprasowanego... Swoją drogą ciekawe, jakby wyglądało pióro, zrobione z takiego tworzywa? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mieliśmy problem jakie pióro forumowe wybrać! No i jest eureka :) Etui na pióro też będzie. W sumie jeśli masz możliwości i umiejętności takiej obróbki różnych materiałów, to zrobienie własnej stalówki też jest raczej kwestią czasu. Wycięcie spływaka z ebonitu? Może odgrzać również i taką sztukę?

 

Trochę sobie dworuje, ale to tylko z racji entuzjazmu i uznania dla Twojej pracy. Naprawdę, jestem pełen podziwu i chęci wyssania od Ciebie chociaż trochę doświadczenia i wiedzy.

 

Pisz tu często i nie ustawaj !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mieliśmy problem jakie pióro forumowe wybrać! No i jest eureka :) Etui na pióro też będzie. W sumie jeśli masz możliwości i umiejętności takiej obróbki różnych materiałów, to zrobienie własnej stalówki też jest raczej kwestią czasu. Wycięcie spływaka z ebonitu? Może odgrzać również i taką sztukę?

 

Trochę sobie dworuje, ale to tylko z racji entuzjazmu i uznania dla Twojej pracy. Naprawdę, jestem pełen podziwu i chęci wyssania od Ciebie chociaż trochę doświadczenia i wiedzy.

 

Pisz tu często i nie ustawaj !

Dziękuję. :) 

Będę próbował zrobić coś sensownego. Pokrowiec też...

Mam w tej chwili trochę innych zobowiązań, więc nie wszystko na raz, dam radę. ;)

Jeśli chodzi o wiedzę, to z chęcią się nią dzielę. Oczywiście mogę podpowiedzieć, to co sam wiem, więc śmiało pytajcie. :)

Ja również będę wdzięczny za informacje i podpowiedzi. Po to w końcu są " Fora Ludzi Życzliwych" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz problem chłopie.

Jak znam życie, to zaraz rzucę temat forumowego piórnika na 3-4 pióra i zgadnij, kto będzie producentem ;)

Daj projekt i pokombinujemy wspólnie. ;)

Na razie zmykam kochani. Będę wieczorem. Idę popracować. Trzeba na ten chleb i sól zarobić. ;)

Edytowano przez novator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Jak wszystko inne... Ostrze z tytanu anodowanego, jelec i końcówka ze stali nierdzewnej z wytrawianymi wzorami. A rękojeść z micarty. To jest laminat, który zrobiłem z kolorowego materiału, przesączanego żywicą i sprasowanego... Swoją drogą ciekawe, jakby wyglądało pióro, zrobione z takiego tworzywa? :)

jeśli dobrze zrozumiałem to wyglądałoby tak:

TWSBI-Micarta-Un-capped.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siła i moc!

 

co prawda wolę bardziej proste, użytkowe noże (mora, opinel), ale te Twoje niczego sobie.

 

 

Witaj i dziękuję. :)

Dokładnie,masz rację. Tłoczki, stalówki i całą resztę mechanizmów trzeba dokupić.

Tylko czy u nas w Polsce jest taki sklep? Chyba nie.

Po za tym wykorzystując na przykład stalówkę " Parker|", czy nie będzie to naruszenie praw autorskich?

Może macie jakieś namiary? ;)

[...]

namiaru nie mam, ale można zamówić gotowe zestawy stalówka/spływak u Bocka, tak jak to robi linkowane gdzieś wcześniej TWSBI, lub CONID.

 

http://www.conidpen.com/index.cfm?fuseaction=collections

 

pozdrawiam

rabin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, że bardzo cenię piękne przedmioty  i niektóre dość ciekawe sam tworzę, na przykład biżuterię z miedzi, noże myśliwskie, brzytwy,

Cześć Novator!

Właśnie wróciłem z targów Spiel w Essen (targi poświęcone grom planszowym, komiksowi, grom fabularnym). Jedna z hal targowych poświęcona jest na akcesoria i przebrania dla osób zajmujących się rekonstrukcjami historycznymi, bądź tzw. LARPami - wśród akcesoriów obok mnogości produktów ze skóry, drewna i metalu (biżuteria, sakiewki, pasy, kaptury, gorsety, zbroje) kilka stanowisk było poświęconym replikom (bądź wariacjom na temat) artykułów piśmiennych - bardzo dużo fantazyjnie/fantastycznie wyglądających piór, oprawnych w skórę i bogato ornamentowanych notesów, kałamarzy itp. Wygląda na to, że jest to (przynajmniej w Niemczech) niezły biznes.

Wszystkie pióra to były "maczanki", chyba nie widziałem żadnego ze spływakiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze zrozumiałem to wyglądałoby tak:

TWSBI-Micarta-Un-capped.jpg

 

Coś w tym stylu... To jest chyba tekstolit albo bakielit, o ile się nie mylę.Kolor taki mało ciekawy jak dla mnie.Micarta ma to do siebie, że można tworzyć różne zestawy kolorów. Ale masz rację wyszłoby coś podobnego tylko bardziej kolorowe. I inaczej byłyby ułożone warstwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:clap1: Nie wiesz w co się pakujesz, ale jak będziesz robił to ja też chcę! :D

Podziałamy za jakiś czas. ;)

Robiłem  dziś małe próby toczenia w drewnie części do pióra, ale muszę zwiększyć obroty tokarki, (większe koło pasowe) i pręt na którym znajduje się element toczony, jest lekko nie w osi na końcówce konika, co powoduje lekkie bicie i niestety przedkłada się to na dokładność wykonania. :mellow: Trzeba to poprawić, żeby miało to sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siła i moc!

 

co prawda wolę bardziej proste, użytkowe noże (mora, opinel), ale te Twoje niczego sobie.

 

 

namiaru nie mam, ale można zamówić gotowe zestawy stalówka/spływak u Bocka, tak jak to robi linkowane gdzieś wcześniej TWSBI, lub CONID.

 

http://www.conidpen.com/index.cfm?fuseaction=collections

 

pozdrawiam

rabin

"u Bocka" "TWSBI, lub CONID"  rbit9n zlituj się, jestem nowy i mnie to nie halo... :blink: Możesz jaśniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...