Jump to content

Wality Airmail - Hindus też potrafi


Recommended Posts

Za bardzo polubiłem to pióro aby się go pozbywać, ale jak znajdę jakieś ogłoszenie z paczkami tych piór mniejszymi niż 5 szt. w rozsądnej cenie to dam znać. Na razie znalazłem na ebayu tylko zestaw 10 takich piórek ok (60$ stało). Na razie mam na zbyciu tylko jednego Platinuma preppy'ego, (mogę go przerobić na eyedroppera mieści wtedy 3,75 ml atramentu)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ciekawych rzeczy dowiedziałem się ostatnio o tym modelu - wchodzą tam stare stalówki sheaffera, esterbooka i watermana a pióra po dobrym spasowaniu stalówki DUŻO zyskują, Np to ostrzegam czytelników o słabszych nerwach na wszelki wypadek załóżmy że te obrazki są [+18].

pinkwal.jpg

pinkwal2.jpg

Dawno nie śliniłem się na widok w sumie średniego jakościowo pióra, ale ta kombinacja rozwala. Podobno pasują stalówki długości 2,8 cm. Będę dalej kopał w poszukiwaniu informacji o tym zjawisku. Zdjęcia pochodzą z tego postu z FPN http://www.fountainpennetwork.com/forum/index.php?/topic/33909-wality-fp-anyone-replace-nib-with-another-brand-nib/

Edited by Cwiekoszczak
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Odcinałem kawałek końcówki spływaka aby stalówka weszła. Mechanika eksperymentalna, jeszcze pomagało wrzucanie sekcji ze spływakiem do gorącej wody i potem docisk stalówki do spływaka, niektóre stalówki naprawdę głęboko potrafią wejść. Jeszcze dla poprawy przepływu robię nacięcia równoległe z żeberkami spływaka (to pod fleksy), i czasem poprawi się przepływ w jakiejś stalówce tym samym ostrzem.

Edited by Cwiekoszczak
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...