Skocz do zawartości

Pierwsze "lepsze" pióro do 80zl/100zl max.


G123

Polecane posty

 

Ok jak bedzie EF to wezme, jak nie no to F też nie pogardze  :D

Dzięki za pomoc.

 

Niech mnie poprawi kto gdy się mylę, ale w Lamy jest ten szkopuł, że EF F-ce nierówna. O ile F pisze gładko i supcio, w każdym modelu, o tyle EF już drapie, a często linia nie jest wcale cieńsza od F. Sprawa jest tutaj losowa. Więc EF w Lamy to nie to samo doświadczenie co F, przy niekoniecznie cieńszej linii ;) d***. 

 

(Twierdzę to na podstawie własnych wyszukań w tym temacie, bo chciałem kupić Lamy Safari EF - jak się mylę można mnie poprawić i nie pogryzę ;) A chętnie bym się mylił, bo wciąż pióro mi się podoba ;) Tutaj mowa o innym modelu co prawda, ale Lamy chyba w każdym ma te same stalówki?)

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kurczę, no to jak jest z tym, podobno lamy piszą gładko i "płynnie", za tą sumę chciałbym żeby pióro nie drapało i długo służyło, ewentualnie moge wziąść F, ale M jest za gruba do notatek w jednej kratce.

Edytowano przez G123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F na 100001% będzie pisać gładko i super (o ile nie jest uszkodzone coś ;)). Wszystko od F wzwyż. To EF z tego co widziałem na YT i czytałem na forach strzela fochy i drapie. 
 
Na tym filmie możesz zobaczyć (i posłuchać) rożne grubości stalówek w akcji. Posłuchaj zwłaszcza różnicy pomiędzy EF i F. Może Tobie nie będzie to przeszkadzać. Ja się nie zdecydowałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam, bo mnie to odrzuciło ;) Mam Pilota 78G stalówka M (japońskie M = europejskie F). Piórko jest super, ale przy moim drobnym piśmie M czasem jest ciut za grube. Chciałem więc coś nieco cieńszego, stąd zainteresowanie EF (Lamy Safari bardzo mi się podoba). Po poczytaniu i zobaczeniu tego - nie odważyłem się na zakup. F jest ekstra, ale dla mnie jednak za grube :) Więc patrzę w kierunku drugiego Pilota 78G, tym razem ze stalówką F ;) (A może Pilot Desk Pen EF?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność przez jakiś czas ze stalówką EF i na pewno nie powiedziałbym o niej że drapała, natomiast faktycznie, nie była aż tak gładka jak Fka. Właśnie piszę F i B i praktycznie nie widzę różnicy w "gładkości" stalówek. F nie jest też takie grube (ale ja nie mam nic przeciwko grubym stalówkom). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność przez jakiś czas ze stalówką EF i na pewno nie powiedziałbym o niej że drapała, natomiast faktycznie, nie była aż tak gładka jak Fka. Właśnie piszę F i B i praktycznie nie widzę różnicy w "gładkości" stalówek. F nie jest też takie grube (ale ja nie mam nic przeciwko grubym stalówkom). 

Do notatek w jednej kratce jest trochę za grube. Z tym że ja bym najchętniej notował czymś cieńszym niż stalówka F Pilota 78g.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lamy 2x Alstar i 2x Safari. Jedna F-ka pisze jak BB jedna jak F, M jak BB i B jak B. To nie są pióra na których oznaczeniach można polegać. Śmiem twierdzić, że to loteria jak na chinczykach a może i większa. Bardzo dobre pióra i świetnie sie nimi pisze, ale oznaczenia są niewiarygodne, niestety. Może kupione w Niemczech są bardziej wiarygodne ale to co kupiłem w Polsce niestety wygląda tak jak wyżej opisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lamy 2x Alstar i 2x Safari. Jedna F-ka pisze jak BB jedna jak F, M jak BB i B jak B. To nie są pióra na których oznaczeniach można polegać. Śmiem twierdzić, że to loteria jak na chinczykach a może i większa. Bardzo dobre pióra i świetnie sie nimi pisze, ale oznaczenia są niewiarygodne, niestety. Może kupione w Niemczech są bardziej wiarygodne ale to co kupiłem w Polsce niestety wygląda tak jak wyżej opisałem.

Hmm to ciekawe. Ja mam całkowicie przeciwne doświadczenia. Mam chyba z 3 Mki, B i F + 1.1x2, 1.5 i 1.9 i wszystkie trzymają odpowiednią wielkość. 

Część piór/stalówek kupiłem w Polsce (od sprzedawcy ze szczecina) część w Niemczech, jeśli to ma jakieś znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...