Skocz do zawartości

Anoreksja???


Iux

Polecane posty

Próbowałem trochę w Vectorze (wiadomo, tani więc nie będzie tak żal jak się zepsuje), ale nie wyszło tak jakbym chciał.

Macie może jakieś doświadczenia z piórami Lamy Safari XF? Zastanawiam się czy nie byłyby dobrym kompromisem pomiędzy ceną, komfortem pisania i grubością linii. Element estetyczny jakoś przełknę, choć jestem zwolennikiem klasyki. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że jestem jakoś nienormalnie skrzywiony w kierunku jak najcieńszej linii, a tu proszę ;)

Właśnie się zastanawiam nad dokupieniem sobie stalówki EF do Pelikana M215, ale coś mi się wydaje, że może być jeszcze lekko za gruba.

To prawda, że nie jest ona najcieńsza. Mam M215 z EF i pisze cienko, ale niewielka różnica do mojej F w Watermanie. Pilot 78G pisze cieniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub.. pokusić się na Pilota Plumix EF (0.32mm), który pojawił się na nowo na Allegro, jednak wyglądem nie zachęca i nie wiadomo jakie są jego właściwości pisarskie podczas zwykłych notatek, bo to w końcu pióro do kaligrafii. Sam bym chętnie wypróbował, jednak nie mam aktualnie środków na jego zakup i liczę na to, że może ktoś z was wypróbuje :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro przyjechało odruchem Pawłowa była konwersja systemu napełniania na ED (3,6 ml atramentu wchodzi), trzeba było za to nie tylko korpus uszczelnić ale także sam szczyt sekcji. Kreska jest trochę cieńsza niż w P78G za to stalówka jest zdecydowanie twardsza. Na razie pisze napełnione atramentem PR Velvet Black który jest dość rzadki.

Edytowano przez Cwiekoszczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...