Skocz do zawartości

Anoreksja???


Iux

Polecane posty

(nie pomyliłem forów i mnie raczej to nie grozi ;-)

Tak po przeczytaniu wątku o jinhao pomyślałem o swoim kilkumiesięcznym ukierunkowaniu na chudziznę. Po prostu coraz bardziej kręci mnie (zazwyczaj pisałem M, F ale Parkera więc dość grubo) cienka kreska. Czy to jest taki "etap" w piórofilii i wszyscy tak mają, czy też objaw chorobowy? ;-) (w kierunku której firmy wobec tego patrzeć?) Marzy mi się jak najcieńsze pisanie... ups...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dużo zależy to od tego, do czego ma nam służyć pióro. Wiele osób z nas pisze użytkowo jakieś notatki, prowadzi zeszyty itp., gdzie pismo chude i wyraźne wygląda dużo lepiej niż grube kulfony, które wyglądają jakby pisało je dziecko z podstawówki (przynajmniej ja mam takie wrażenie przeglądając zeszyty, w których pisałem różnymi piórami). Grube pismo pasuje chyba lepiej do podpisów i w sumie nie wiem czego jeszcze. Podsumowując to po prostu kwestia estetyki i prawdopodobnie większość lubi jak wszystko jest ładnie, zgrabnie i powabnie :D. Sam uwielbiam jak kreska jest chuda, ale wyraźna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście od zawsze podobała się cienka kreska - nawet w podpisach jakoś mi nie przeszkadza a podpisuję sporo :D. Taką grubszą lubię w kaligrafii, w spacjalnie dedykowanym liście, w cieniowanej i ozdabianej dedykacji.

Nie podpowiem czego szukać bo doświadczenie mam tu małe - mam Watermana Apostrophe z F i jest bardzo fajne - mój mąż ma ten sam model i jego Fka jest bardzo cieniutka. Chyba cieńsza niż moje drugie pióro - Pelikan M215 EF. Choć jestem z niego zadowolona. W drodze Pelikan 78G - mam nadzieję, że tam znajdę mega cieniznę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwes, raczej się nie zawiedziesz :D mam Pilota 78G ze stalówką F, która kreśli linię cienką jak włos. Z początku aż mnie to przeraziło co poskutkowało odłożeniem go na 2 tygodnie, teraz jednak się do niego przekonałem także służy mi do zapisów matematycznych i w momentach gdzie trzeba zmieścić dużo liter na małej powierzchni ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwes chyba chodziło Ci o Pilota 78G :D. Nie miej mi za złe, że tak się czepiam, po prostu tak już mam ;). Co do tego Pilota, to nie zawiedziesz się. Naprawdę cieniutkie pismo, pióro jest po prostu świetne. Mogłaś się pochwalić, że zamawiasz, to i ja bym się załapał, bo nie mam doświadczenia z zagranicznymi wysyłkami. Teraz mam ogromny dylemat. Swojego Pilota zepsułem i nie wiem, czy szukać innego pióra, stalówkę do Pilota, czy nowego pilota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi WM Perspective (F) pisze idealnie - mam drobne pismo. Jest w sam raz - jak to WM - cienki, ale bez przesady. Co prawda nie dysponuję żadnym Japończykiem, ale może coś w guście Sailora... jak twierdzą zacne umysły tego forum - cieńsze niż Europejskie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłaś się pochwalić, że zamawiasz, to i ja bym się załapał, bo nie mam doświadczenia z zagranicznymi wysyłkami.

Widziałam, że na alle.gro pojawiło się ostatnio kilka egzemplarzy Pilota 78G F-ki. Wprawdzie sprzedający chcą za nie ok. 50zł, czyli trochę więcej niż na ebayu, ale można ominąć zakupy w Hongkongu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim kursie USD różnica rzeczywiście nie jest wielka - najtańsze piloty są na ebayu za 9.99 USD, więc będzie ok. 35zł. Jeżeli mowa o chudzielcach, to ja się jeszcze zastanawiam nad Zenithem Omegą. Bardzo lubiłam te pióra, niestety rozłaziły się w tempie ekspresowym. Widziałam, że teraz wypuścili jakieś nowe, może poprawili jakość. Używał ktoś może? Wiem, że tanizna, ale ja lubię dziwactwa i wynalazki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwes chyba chodziło Ci o Pilota 78G ;). Nie miej mi za złe, że tak się czepiam, po prostu tak już mam :rolleyes:. Co do tego Pilota, to nie zawiedziesz się. Naprawdę cieniutkie pismo, pióro jest po prostu świetne. Mogłaś się pochwalić, że zamawiasz, to i ja bym się załapał, bo nie mam doświadczenia z zagranicznymi wysyłkami. Teraz mam ogromny dylemat. Swojego Pilota zepsułem i nie wiem, czy szukać innego pióra, stalówkę do Pilota, czy nowego pilota.

Oczywiście, że o Pilota ;). Nie mam za złe.

Nie pochwaliłam się, bo zamiawialiśmy grupowo z naszego polskiego allegro dla dzieci w szkole, więc nie ma tu zagranicznej transakcji. Sprzedawcy często ostatnio wystawiają Piloty. 46zł za sztukę zapłaciliśmy i czekamy na dostawę. Poza tym zgarnęliśmy hurtem dla dzieci wszystkie sztuki u tego sprzedawcy :D. Te 46zł za sztukę to nie jest mało, ale też da się przełknąć. Zwłaszcza, że w sklepie Pelikan Pelikano Junior kosztuje cennikowo prawie 60zł (38zł na Allegro) a ja go szczerze nie lubię. Ma stalówkę A, zalewa dzieciom kartki. Chyba, że trafiliśmy na jakiegoś felernego sprzedawę albo felerne modele (wszystkie jakie kupiliśmy nie startowały, "stękały" a potem "zalewały").

Pilot oczywiście oficjalnie do rączek mojego dziecka na razie nie pójdzie. Dam mu BIC Easy Click i jak zobaczę, że już mu dobrze idzie, to może w przyszłości dostanie. Sama na razie wzięłam jedną sztukę dla siebie.

Jak przyjdą wrzucę fotki, pokażę próbki pisma i albo polecę sprzedawcę na Allegro albo nie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antynomia: Przed weekendem kupiłem Zenitha Omegę, jednak nie wiem z jakiego okresu produkcji pochodzi. Cienkie pismo to nie jest, jeśli porówna się je do Pilota. Z innymi piórami straciłem już rozeznanie, ale mogę określić je jako takie troszkę poniżej M. Mam nadzieję, że szybko się nie posypie.

@malwes i lux: Pilota raczej na pewno żałować nie będziecie, jednak nie oceniajcie ich z pierwszego wrażenia. Wiele z nich ma to do siebie, że muszą trochę odleżeć z nabojem w środku. Czytałem na zagranicznych forach i sprawdziłem na sobie i wyszło na to, że potrzebuje przeleżeć lub zostać przepłukanym. Wtedy nie pisze sucho, a po prostu idealnie.

@malwes: Co to za szkoła, która zachęca dzieci do pisania piórem? Chciałbym do takiej trafić ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdą wrzucę fotki, pokażę próbki pisma i albo polecę sprzedawcę na Allegro albo nie ;)

Możesz też polecić (lub nie...) tego sprzedawcę na naszym forum, w odpowiednim temacie. ;)

Mogłabyś opowiedzieć coś więcej o tym zamawianiu piór dla dzieci w szkole? Piszą piórami?!? Z czyjej inicjatywy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele z nich ma to do siebie, że muszą trochę odleżeć z nabojem w środku. Czytałem na zagranicznych forach i sprawdziłem na sobie i wyszło na to, że potrzebuje przeleżeć lub zostać przepłukanym.

Ha, to "przeleżeć" mnie fascynuje... naprawdę ot takie leżenie z nabojem w środku może mieć znaczenie? Nie do końca rozumiem na czym polega "działanie" atramentu w takim piórze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lux: Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, jednak sam to zauważyłem. Po włożeniu naboju i postawieniu pierwszej kreski byłem trochę zawiedziony, że pióro pisze bardzo sucho i nawet przerywa. Później jeszcze chwilę nim popisałem i odstawiłem na noc, a na drugi dzień pisało już znacznie lepiej. Może to tylko moje przypuszczenia i nie mają potwierdzenia w rzeczywistości ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwes, przyłączam się do pytania DomeNa :lol:

Szkoła Podstawowa przy ul. Karolkowej 49 w W-wie, nazywa się po prostu "Karolkowa49". Dzieciaki mają kaligrafię i muszą mieć pióra ;). Naromalnie w zeszytach piszą ołówkami, nie używają długopisów. My pisanie piórem przenieśliśmy na grunt domowy.

Mam wrażenie, że do szkół wraca kaligrafia, ta szkoła nie jest jedyna :rolleyes:.

Edytowano przez malwes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...