Skocz do zawartości

Szpital Stickiego - Lady in Black


stickyfinger

Polecane posty

Łomatkozcórko! Co wam do głowy przychodzi z tym wypełnianiem imprintów?!  :wallbash: Toć to niszczenie zabytkowego pióra i ohyda jakich mało. Jak tylko widzę pióra z napchaną do żłobień firmowych pastą/farbą to omijam je szerokim łukiem a naprawiającego traktuję jako amatora (bez urazy). Ingerencja w pióro prawie nieodwracalna, bo tego "syfu" nie usuniesz z imprintu bez minimalnej interwencji w powierzchnię i krawędzie.

Edytowano przez GranatowyPrawieCzarny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat miał, ale sporo piór nie miało. A że dyskusja zaczęła odnosić się ogólnie do wkładania glutów do imprintów, to napisałem powyższy post. Coraz więcej takich piór potworów nadających się od razu do czyszczenia wyłazi na allegro.

Edytowano przez GranatowyPrawieCzarny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat miał, ale sporo piór nie miało. A że dyskusja zaczęła odnosić się ogólnie do wkładania glutów do imprintów, to napisałem powyższy post. Coraz więcej takich piór potworów nadających się od razu do czyszczenia wyłazi na allegro.

w tym kontekście to ja się zgadzam z Tobą w stu dwóch procentach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgadzam - przynajmniej w kwestii wyglądu, bo mnie delikatne, niebijące po oczach wypełnienie zupełnie nie razi.

Posłużę się przykładem z obcej strony:

http://flounders-mindthots.blogspot.com/2013/06/fountain-pen-imprint-highlighting.html

Czy ten Sheaffer na zdjęciu naprawdę wygląda na "pióro potwora"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda. Było sobie stare pióro, piękne wiekiem i historią. Wzięli wypolerowali i pomalowali. Zgodnie z prawda historyczną.

Ciekawe kiedy "konserwatorzy" zaczną malować na jaskrawe kolory antyczne rzeźby. Zgodnie z prawdą historyczną.

 

1367318791_by_Moonshield_500.jpg?1367318

http://faktopedia.pl/475599

Edytowano przez kuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda. Było sobie stare pióro, piękne wiekiem i historią. Wzięli wypolerowali i pomalowali. Zgodnie z prawda historyczną.

Ciekawe kiedy "konserwatorzy" zaczną malować na jaskrawe kolory antyczne rzeźby. Zgodnie z prawdą historyczną.

Co do "prawdy historycznej" - zgadzam się całkowicie, swojego Balance'a nie zamierzam wypełniać, skoro w fabryce tego nie robiono. Chociaż, moim zdaniem, z widocznym wytłoczeniem wcale nie wyglądałby źle.

Za to nie rozumiem zupełnie zarzutu (bo to chyba zarzut wobec "nich"?) z polerowaniem pióra.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakąś swoją zasadę, zmysł estetyczny i historyczny, 

 

Ja wyznaję zasadę, że pióro powinno być odtworzone zgodnie z historią. 

 

Tam gdzie mam pewność, że pióro nie miało wypełnionych imprintów, nie silę się aż tak bardzo.

 

Farbki, które stosuję, da się usunąć bez szkody dla imprintów.

 

Czy polerowanie pióra jest czymś złym? Uważam, że nie. Ja poleruję. Jeśli ktoś woli skazy i wżery, proszę bardzo. Co kto lubi.

Edytowano przez stickyfinger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...