Skocz do zawartości

Tanie, pierwsze pióro


NeratinCeka

Polecane posty

Witam,

Poszukuje taniego pióra (max.40zł z przesyłką). Pióro samo w sobie nie może być ciężkie (do 30gram), musi stawiać cieniutkie kreseczki,nie zacinać się,w miare sporo wytrzymać jak na pierwsze tanie pióro (by nie rozsypało się po tym jak dotknę nim papieru :D),i co najważniejsze, by komfortowo się nim pisało  :)

Moje typy:

Pilot Plumix

Baoer 801

Jinhao 101

 

Czy znajdę coś lepszego w tej cenie? (W POLSCE) 

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

Adam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdę coś lepszego w tej cenie? (W POLSCE) 

Pilot 78g, na ebayu za mniej niż 40zł z przesyłką, choć nie z Polski. Ale nie wiem czemu to miałoby być problemem.

 

Przyjemnie pisało mi się Herlitzem MyPen i Herlitzem Exclusiv.

 

Baoery i Jinhao są trudne do pobicia w tej cenie, a wśród ich designów można przebierać. Dotąd się na nich nie zawiodłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najbardziej podoba mi się Jinhao 101..Chociaż 11 też fajnie wygląda ;)  w której hurtowni dorzucają tłoczki? Skusiłbym się ;)  (znam tylko jeden sklep - nie wiem czy mozna nazwy podawac by nie było reklamy więc *   Ar*s) 

 

Co do zamawiania z Chin, chodzi mi o czas - wolałbym już w tygodniu dostać przesyłkę niż czekać... i czekać.. ale jak spodoba się pisanie tym instrumentem to na pewno jakaś paczuszka z Azji zacznie do mnie wędrować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baoer 801 na ebay-u/aliexpress = ok.20zł

w PL 23zł..

3zł za ponad 2tygodnie róznicy... 

Jinhao 101 podobnie jak poprzednik ok.20zł (19-20)

w PL 26zł... tu już róznica robi się ciut większa ale...czy dalej zza granicy ma sens? (mówię o pojedynczych sztukach bo wiadomo - hurtowo wyjdzie za grosze :))

--

a może za jednym zamachem od Aris zamówię 101 i 801 -> 17+14+9=40zł, akurat w budżecie a będą dwa pióra, do domu i szkoły ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baoer 801 na ebay-u/aliexpress = ok.20zł

w PL 23zł..

3zł za ponad 2tygodnie róznicy... 

Jinhao 101 podobnie jak poprzednik ok.20zł (19-20)

w PL 26zł... tu już róznica robi się ciut większa ale...czy dalej zza granicy ma sens? (mówię o pojedynczych sztukach bo wiadomo - hurtowo wyjdzie za grosze :))

--

a może za jednym zamachem od Aris zamówię 101 i 801 -> 17+14+9=40zł, akurat w budżecie a będą dwa pióra, do domu i szkoły ;)

W jego przypadku się nie opłaca. Chyba że chcesz kupić 3... 

Natomiast przy ciekawszych modelach różnice potrafią być rzędu 20zł vs. 30+zł. Choć przy pojedynczym zakupie nadal znikoma różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, zdecydowalem sie jinhao 101 i jakiegos baoera (pewnie najtanszego cienko piszacego - do domu..) ale..jak uzupelniac atrament w piorach tego typu? Maja juz konvertery/tloczki w zestawie czy trzeba dokupic? Jesli tak to gdzie mozna cos takiego kupic? I drugie pytanie; jesli mamy naboi, zwykly bez zadnych bajerow to czy mozna go jakos ponownie napelnic?

pozdrawiam i dzieki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, zdecydowalem sie jinhao 101 i jakiegos baoera (pewnie najtanszego cienko piszacego - do domu..) ale..jak uzupelniac atrament w piorach tego typu? Maja juz konvertery/tloczki w zestawie czy trzeba dokupic? Jesli tak to gdzie mozna cos takiego kupic? I drugie pytanie; jesli mamy naboi, zwykly bez zadnych bajerow to czy mozna go jakos ponownie napelnic?

pozdrawiam i dzieki za pomoc!

Baoery/Jinhao zazwyczaj mają konwerter w zestawie. Kupować oddzielnie się nie opłaca, bo cena samego konwertera niebezpiecznie zbliża się do ceny pióra. Żeby napełnić pióro z konwerterem atramentem przekręcasz tłok konwertera w dół, zanurzasz całą stalówkę w atramencie, kręcisz tłokiem w drugą stronę, wyjmujesz pióro z atramentu, a jego nadmiar wycierasz ze stalówki i sekcji np. chusteczką higienicznę. Naboje napełniam strzykawką z igłą, do kupienia w aptece.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Kupiłem Jinhao101 i baoera 801, uzytkuje w tej chwili tylko Jinhao i tu moje pytanie:

Czy to normalne, że:

-jak potrząsnę 2-3razy piorem w powietrzu to lecą krople atramentu na kartkę?

-z tej czarnej dziurki na zewnętrznej stronie stalówki po dotknięciu obficie spływa atrament?

-litery są bardzo mokre (nasycone)

 

?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ta chwilę pisze nabojami załączonymi do pióra przy zakupie, może akurat ten co miałem był nie halo (albo po prostu nie umiem ich zakładać :F - chociaż, gdzie by tu leżał błąd). Jutro zmiana naboju to okaże się czy to wina tego co teraz jest włożony... a niedługo kupno atramentu, chociaż mam pewne obawy co do atramentów Watermana: skoro ma "b.dobry przepływ" to jak tu będzie to działało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...