Jump to content

Hero 395 - chińczyk z "fleksem"


visvamitra

Recommended Posts

Bardzo lubię metalowe pióra, mają w sobie coś uspokajającego. Są solidne, ciężkie i chłodne w dotyku. Marzy mi się pióro tytanowe, ale póki co nie stać mnie na wymarzony model, wiec kompensuje to sobie innymi metalami.

 

Hero 395 wykonano z miedzi. Miedź lubię za kolor, uważam go za jeden z najładniejszych kolorów w spektrum rozróżnialnym dla ludzkiego oka.

 

un0l.jpg

 

 

 

Pióro to spodobało mi się od razu. Zobaczyłem zdjęcie, wszedłem na eBaya i zamówiłem.  Po prostu.

 

Czy się opłaciło – z nawiązką. Nie jest to oczywiście ani najlepsze ani najładniejsze pióro w mojej kolekcji, ale lubię je bo jest a) miedziane, B) w ładne wzory, c) lekko fleksuje (!).

 

cm25.jpg

 

52gg.jpg

 

Wygląd (8/10):

 

Pióro to wygląda nietuzinkowo, myślę, że nie będzie dużym nadużyciem, jeśli stwierdzę, że Hero stanęło na wysokości zadania i stworzyło całkiem ciekawy, autorski projekt. Mnie w każdym razie nie udało się znaleźć pióra, na którym Hero 395 by się wzorowało. Pióro wykonano z miedzianego pręta, przyozdobiona sympatycznymi zdobieniami. Metal klipsa i ringów został fabrycznie postarzony i można odnieść wrażenie, że pióro to przeleżało kilkadziesiąt lat na strychu. Od razu dodam, że bardzo mi się ten efekt podoba, nadaje temu pióro charakteru i uroku. Bardzo charakterystyczne, ale zupełnie niefunkcjonalne (no chyba, że ktoś chciałby zrobić sobie z Hero 395 zawieszkę na szyję) jest zakończenie korpusu. Sekcję wykonano z metalu, plastiku użyto wyłącznie w konwerterze.

 

jerc.jpg

 

 

Konstrukcja:

 

To trudna kategoria, nie jestem inżynierem. W moim odczuciu pióro wykonano co najmniej dobrze, nic się nie rozłazi, nie odstaje, nie rozpada. Skuwka jest nasuwana, nie należy do tych, które trzymają się kurczowo korpusu, ale też sama z siebie nie zsuwa się z sekcji. Nie sądzę, by to pióro nadawało się do pisania z nałożoną skuwką. Jest to oczywiście możliwe, ale wygodnie nie będzie. Sekcja jest dość wąska i metalowa: dłuższe używanie tego pióra może być problematyczne dla osób, które obficie się pocą albo mają potężne dłonie.

 

Stalówka: bardzo przyjemna stalowa, sprężysta stalówka z pół-fleksem. Naturalnie nie jest to stalówka fleksująca. Chcę, żeby to było jasne. Niemniej stalówka Hero pozwala wyraźnie zróżnicować grubość linii. Lubię ją.

 

hpbe.jpg

 

5tym.jpg

 

Wymiary:

 

Zamknięte: 133 mm

Otwarte: 123 mm

Długość skuwki: 45 mm

Średnica w najszerszym punkcie: 12 mm

 

Stalówka: bardzo przyjemna stalowa, sprężysta stalówka z pół-fleksem. Naturalnie nie jest to stalówka fleksująca. Chcę, żeby to było jasne. Niemniej stalówka Hero pozwala wyraźnie zróżnicować grubość linii. Lubię ją.

 

System napełniania: konwerter albo standardowe międzynarodowe naboje.

 

1fe9.jpg

 

Stosunek ceny do jakości: za pióro z wysyłką do Polski zapłaciłem około 38 PLN, mam na ten moment trzy sztuki. Pióro jest tego warte, daje frajdę z pisania, do tego wygląda, jak już wspomniałem, nietuzinkowo. Co tu dużo mówić - znalazłem z tym piórem współny język.

 

 

Próbka pisma: piórem tym napisałem recenzje atramentów Iroshizuku Yu-yake i zieleni nr 1 od Nicponia .

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo lubię metalowe pióra, mają w sobie coś uspokajającego. Są solidne, ciężkie i chłodne w dotyku. 

Dokładnie!  :zdrowie:

 

Z zewnątrz jakoś mi się mało podoba, ale ta próbka pisma i sprężystość stalówki bardzo zachęcające.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...