Skocz do zawartości

Wkład do długopisu WM Le Man 100


m.a.g

Polecane posty

Już tu na forum udzielałem się odnośnie wkładów do długopisów Waterman, i wydawało mi się że jestem mądry :-) Tymczasem kupiłem sobie coś takiego:

 

IMG_8066.jpg

 

IMG_8067.jpg

 

Według mojej wiedzy są to Le Man 100 Rhapsody - i chyba faktycznie tak jest bo są grubsze i cięższe (no i mają inne kółeczko z logo W) niż pióro Le Man 200 Rhapsody również będące w moim posiadaniu.

 

 

Kupiłem sobie do nich wkłady żelowe MonteVerde (dedykowane dla Watermana, co producent oznajmia na opakowaniu).

Wkłady te bez problemu działają z długopisem WM Expert na przykład.

 

IMG_8068.jpg

 

A wyglądają tak (MonteVerde na górze, oryginał WM na dole):

 

IMG_8070.jpg

 

IMG_8071.jpg

 

Wydają się być identycznie, niestety MonteVerde za nic nie che działać z Le Man. Sama końcówka wkładu (tam gdzie znajduje się pisząca kuleczka) nie chce przejść przez otwór w długopisie, klinuje się tak mocno że musiałem używać kombinerek i zniszczyć wkład aby wyjąć go z długopisu.Oryginalny wkład WM przechodzi, ale na styk, tzn. pasowanie ciasne. Jest to o tyle dziwne,  ze jak już mówiłem na oko wkłady wydają się być identycznej budowy i grubości.

 

Wyciągnąłem z mojej foto szafy sprzęt do zdjęć marko,  co się okazało (oryginalny Waterman na górze):

 

 

IMG_8075.jpg

 

IMG_8076.jpg

 

 

Wydaje się że MonteVerde ma absolutnie minimalnie grubszą końcówkę, na zdjęciu o parę pikseli dosłownie, i ta minimalna różnica sprawia że do Le Man nie wejdzie. W moich innych długopisach WM śmiga aż miło.

 

I teraz pytanie do Was: czy istnieje jakiś wkład żelowy który wejdzie do długopisu Le Man? Bo oryginalne wkłady WM to koszmar nadający się do kosza na śmieci, bardzo się cieszyłem na ten długopis a teraz chyba skończy w gablotce...

 

Pozdrawiam,

Edytowano przez m.a.g
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...