Skocz do zawartości

Paltinum 3776 Ceuntry poooooociekło


tsyrawe

Polecane posty

A tak miało być dobrze zabezpieczone przed wylewaniem się atramentu...Po jednym dniu w plecaku, z którym nie obchodziłem się gorzej niż zwykle (jazda samochodem, rzut na tylne siedzenie, bujanie się na ramierniu, itp). Dzisiaj rano odkręcam skuwkę, a ona chlup, pusciła niebieskiego pawia. To prawda, że zakręcona trzymała atrament w sobie, ale co z tego? Razem z tym piórem przebywały inne: Pelikan M200, Duke209. Kaweco Sport i Lamy Safari. Im wstydliwe upuszczenie się nie przytrafiło.

 

Dostałem ostrzeżenie, zamierzałem dać Platinum polatać samolotem, ale widzę, że ta przyjemność spotka Namiki Custom 823. W końcu jest Pilotem i jego patent wydaje się bardziej wiarygodny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna z mozliwości, którą biorę pod uwagę. 

Jojczę tak, pióro naprawdę świetnie pisze, cienką, mokrą, ale nieprzesadnie, kreską. Mam trochę pisania na urlopie.

Sprawdziłem, pływak ze stalówką miał jeszcze trochę "luzu" i wpchnąłem go ułamek milimetra głębiej w osadkę, nawet nie używając specjalnej siły. Może to był powód. Dam mu jeszcze szansę do soboty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja wchodzi w grę, ale jeszcze pokombinuję.

Pociekło od strony stalówki. Przed chwilą rozebrałem pióro, wyjąłem spływak i stalówkę, przemyłem. Mocno wcisnąłem z powrotem spływak w osadkę (stalówka może być tylko w jednym położeniu). Żadna wielka filozofia. Napełniłem woda i patrzyłem co się dzieje. Nic sie nie działo. Zacząłem potrząsać. Przy gwałtownym potrząsaniu uroniło sie kilka drobnych kropelek wody. Napełniłem z powrotem Diamine Saragasso Sea. Zobaczymy.

 

Diamine SS wygląda mi raczej na rzadką ciecz. Na przykład mój Namiki cienko pisał niebieskoczarnym Mountblanca. Gdzieś wyczytałem, że ten atrament zawiera szelak. Przepłukalem pióro, napełniłem Diamine SS i Namiki zaczął zupełnie inaczej się zachowywać. Pisze teraz fajną, mokra kreską.

 

Pewnie powinienem dać Paltinum gęstszy atrament.

Edytowano przez tsyrawe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...