Skocz do zawartości

Lamy Safari charcoal (czarny mat) na ile matowy?


M-kwadrat

Polecane posty

Mam pytanko o Lamy Safari w wersji matowo czarnej (charcoal chyba się to nazywa - wersja z czarną stalówką i klipsem) - na ile to pióro jest matowe? Bo zaszedłem ostatnio do poznańskiego sklepu IQ pooglądać w końcu kilka piór poza internetem i było tam matowe Safari (nie pamiętam czy na pewno pióro wieczne czy może kulkowe bo nim akurat nie pisałem) ale ku mojemu rozczarowaniu matowy plastik obudowy wyglądał jakby pokryty jakimiś opiłkami metalowymi czy innym brokatem. Spotkaliście się z czymś takim czy tez może po prostu obsługa czymś dziwnym czyściła pióro? (Chociaż mają tam też drogie pióra więc chyba są szkoleni jak się z nimi obchodzić a nie psikają wszystkiego płynem do szyb.) Niestety w innych sklepach w których zdarzyło mi się szukać ten model nie występował.

 

Przy okazji popisałem sobie testowym Al-starem ze stalówką M i teraz wiem, że jest bardzo gładko pisząca i zdecydowanie do codziennych notatek dla mnie za gruba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja M to w ogóle woła o awans na rzutkę do tarczy  :angry:  wściec się można z tym przerywaniem, R&K jest suchym atramentem  - ok, mógł być foch, dolałam Pelikana turkusowego, potem Camela blue, teraz wsadziłam firmowy nabój, mimo paskudnego koloru dam mu szansę. a jak nie to znowu żyletka w stalówkę i znowu czyszczenie. ale już mi się odechciewa. 

różnica w kresce u mnie jest naprawdę niewielka, chociaż lamowa F pisze bardziej mazakowo niż Parkery ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja M to w ogóle woła o awans na rzutkę do tarczy  :angry:  wściec się można z tym przerywaniem, R&K jest suchym atramentem  - ok, mógł być foch, dolałam Pelikana turkusowego, potem Camela blue, teraz wsadziłam firmowy nabój, mimo paskudnego koloru dam mu szansę. a jak nie to znowu żyletka w stalówkę i znowu czyszczenie. ale już mi się odechciewa. 

różnica w kresce u mnie jest naprawdę niewielka, chociaż lamowa F pisze bardziej mazakowo niż Parkery ;)

Próbowałaś metody poprawienia przepływu wg. Stephena Browna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...