Skocz do zawartości

Nowy Użyszkodnik na forum - Witajcie! :-)


Murio

Polecane posty

Hej!

 

Jako, że zacząłem się już nieśmiało wypowiadać na forum, kultura osobista wymagałaby bym naskrobał o sobie parę słów ;)

 

Mam na imię Kamil i coraz bardziej jestem bez miłosierdzia wsysany w "dojrzały" świat (nie bez olbrzymiej frajdy!). Tak więc mimo posiadania w dalszym ciągu statusu studenta, coraz mniej w moim życiu "dresu" (literackie wyolbrzymienie, bo współpracownik, a Zły Pan Z Siłowni zarazem stwierdził, że do ćwiczeń potrzebuję jednak dres), a więcej wyprasowanych koszul i spodni "na kant". Także przez aktualną pracę, w której wypada się chociaż trochę odróżniać od młodzieży (podstawówka - gimnazjum), z którą pracuję ;)

 

Na forum (jeszcze to stare) trafiłem niedawno, przypadkiem, szukając informacji o jakimś niedrogim i fajnym piórku. Coś mnie tak tknęło - pomysł nadleciał, zaświergotał za uchem i dziobał aż do spełnienia - by sobie kupić dobrze piszące pióro. Od kiedy pamiętam ciągnęło mnie do tych pisadeł, ale zawsze miałem felerne (tanie, kiepskiej jakości - bodaj Omegi z lokalnego papierniczego) pióra, które nie potrafiły mnie do siebie przekonać. I tak oto przez Was leci do mnie z Hongkongu Pilot 78g ze stalówką M, w kolorze czarnym. 

 

Ale że przyjemnie się Was czyta i z Wami przebywa - i temat jest ciekawy i ludzie interesujący - na forum zostałem, przeszedłem na nowszą wersję, a wczoraj do Pilota dokupiłem z Allegro (także polecany przez Was) notes A6:

13r9.jpg
 
do którego mam w przyszłości (jako wymieniony wkład) zamiar dokupić notesik Rhodii (ciekawe kto mnie podkusił... :P), bo i papier jest dobrej jakości i fajny, a i zagina się okładka w taki sposób, że nie będzie przeszkadzała po założeniu do skóropodobnego etui. Dokupić prawdopodobnie razem z Project Bookiem firmy Pukka Pad (także polecanym ciekawe gdzie...), który to ma i dobry papier i ciekawą stylistykę. 
 
Gdy skończą się naboje do Pilota i kupię atrament (zapewne z innym piórem - Lamy Safari w wersji matowej czarnej?) - tak, to też będzie Wasza wina! Mam nadzieję, że moje ubezpieczenie w pracy obejmuje schorzenia psychiczne ;)
 
Niemniej miło mi Was oficjalnie poznać!
 
Pozdrawiam:
Murio
 
PS. A dziewczyna moja łapała się za głowę z powodu mojej fascynacji karcianką kolekcjonerską Magic: The Gathering - chętnie ujrzę jej minę gdy zobaczy ceny i asortyment piór! :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Nie wiem czy pióra i ich kupowanie nie są jednak szerzej akceptowane niż karty do Magic'a - wszak piórem to i prezesi i prezydenci piszą a "takie karty to dla dzieci przecież" ;-)

 

I tego argumentu będę się trzymał! Oraz tego, że do pióra trudniej piwo pić z kolegami (tu przewaga kart :P których nie sprzedałem  ;) [niewinny uśmiech])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
PS. A dziewczyna moja łapała się za głowę z powodu mojej fascynacji karcianką kolekcjonerską Magic: The Gathering - chętnie ujrzę jej minę gdy zobaczy ceny i asortyment piór! :P

 

Szkoda, że nie widziałeś miny mojego Brata, kiedy zaczęłam się zachwycać atramentami (które właśnie na forum odkryłam). Jak odłożę trochę i na tyle poprawię charakter pisma, żeby było warto, to zainwestuję w taki atrament i jakieś porządniejsze pióro (wtedy to dopiero będzie ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie widziałeś miny mojego Brata, kiedy zaczęłam się zachwycać atramentami (które właśnie na forum odkryłam). Jak odłożę trochę i na tyle poprawię charakter pisma, żeby było warto, to zainwestuję w taki atrament i jakieś porządniejsze pióro (wtedy to dopiero będzie ;)).

 

Też u mnie przyda się poprawić te bazgroły... Do tej pory mówiłem ludziom, że ja pięknie piszę (to oni nie umieją czytać), ale może i coś jest w tych ich uwagach, że enigma przy mnie niepotrzebna... ;)

 

PS. Właśnie dostałem "cynk" z domu, że "Przyszedł jakiś Pen, chyba z Azji" - że też kończę pracę o 21:00 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, tylko zarazić dziewczynę swoją pasją. Pokaż jej kobiece pióra, w wsiąknie na amen. Twój portfel też.

 

Z dwojga złego chyba wolę pióra niż buty :D:P

 

A Pilot doszedł i jest taki, jak go przedstawialiście. Klasyczny, plastikowy, z bliska w ręku wygląda tanio, ale pisze jak marzenie! Po nabiciu naboju nie chciał na początku wystartować, a potem przycinał... Ale po przetarciu szmatką stalówki śmiga jak szalony ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego argumentu będę się trzymał! Oraz tego, że do pióra trudniej piwo pić z kolegami (tu przewaga kart :P których nie sprzedałem  ;) [niewinny uśmiech])

Moje przepadły przy próbach sprzedaży. Zabawa swego czasu była fajna ale teraz to i tak sporo by już było niedopuszczalnych pewnie (o ile nic się nie zmieniło z zasadami dotyczącymi kart z wcześniejszych edycji) bo grałem i kupowałem dość dawno. Teraz bym się już nie wciągnął bo staram się omijać gry kolekcjonerskie a zwłaszcza takie, gdzie droższa (w PLN) talia będzie silniejsza niż tańsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przepadły przy próbach sprzedaży. Zabawa swego czasu była fajna ale teraz to i tak sporo by już było niedopuszczalnych pewnie (o ile nic się nie zmieniło z zasadami dotyczącymi kart z wcześniejszych edycji) bo grałem i kupowałem dość dawno. Teraz bym się już nie wciągnął bo staram się omijać gry kolekcjonerskie a zwłaszcza takie, gdzie droższa (w PLN) talia będzie silniejsza niż tańsza.

 

Dlatego w formacie Modern gram Goblinami ;) Talia nie jest budżetowa, a koszt całkowity ok. 500zł. Rozjeżdżałem nią (dosłownie) dużo droższe konstrukcje - tańsze nawet nie miały startu ;) (mecz 2 gier z budżetowymi Aurami zajął na turnieju 20 minut. Większość tego czasu zajęło tasowanie kart ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...