Skocz do zawartości

Gwarancja na poszczególne modele marki Sheaffer w roku 2013


INAHON Sp. z o.o.

Polecane posty

To może łyżeczka (malutka taka od herbaty) dziegciu do tej beczki gwarancyjnego miodu.

 

Co się stanie gdy np. pęknie mi stalówka i to nie wskutek rzucania piórem do tarczy, ale podczas normalnego pisania wskutek wady materiału? Co się stanie gdy pęknie mi korpus albo skuwka i to nie wskutek ściskania pióra niczym Herkules węże w kołysce, ale właśnie wskutek wady materiału podczas normalnego użytkowania? Otóż obawiam się, że będę bez szans przed serwisem, bo jak mam udowodnić „wadę produkcyjną”? :wallbash:

 

Kiedy mojej córce pękł pedał w rowerze podczas normalnej jazdy serwis powiedział mi, że to jest tzw. „wada dynamiczna” i gwarancji niet. Przez analogię, żeby mi serwis nie powiedział, że wada w piórze powstała bo je niewłaściwie użytkowałem, co oczywiście też może mieć miejsce, a czuję przez skórę, że większość serwisów tak zareaguje. Tylko w ogóle jak miałaby się ujawnić jakakolwiek wada gdyby pióro nigdy nie było użytkowane (?) hahaha.

 

Krzysiek może byś wykrzesał jakąś informację z Twojego doświadczenia, co się wtedy stanie i jak firma INAHON traktuje takie przypadki? (Co za wredne pytania zadaje ten endoor.) ;) Właściwie to spodziewam się odpowiedzi w stylu: „No wiesz takie przypadki traktujemy indywidualnie”. Kurcze coś niedobrze ze mną bo sam sobie odpowiadam na swoje pytania hahaha. :headsmack: Tak już bardziej na poważnie, to czy mógłbyś coś napisać więcej w tym drażliwym gwarancyjnym temacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jeszcze się chyba nie zdarzyło, aby jakikolwiek nasz klient odszedł z kwitkiem ;)

 

Przeważnie wymieniamy uszkodzoną część na nową lub dajemy całkiem nowy produkt. Oczywiście musi to być produkt z bieżącej produkcji. Jeśli ktoś przyniesie do nas pękniętą skuwkę od Balance'a, pomóc raczej już nie zdołamy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja na co dzień serwisuję zegarki i mam wielorakie problemy z rozpatrywaniem gwarancji. Pękanie materiałów samo z siebie jest rzadkie i w zasadzie od razu widać, że coś było niedorobione. Pęknięcie stalówki czy korpusu samo z siebie trudno mi sobie wyobrazić, bo jakie naprężenia tam działają? Źle odlany plastik, laka, złoto czy inny metal? Ktoś musiałby spieprzyć coś na maksa. Jak coś się rozklei, wypadnie, niedokręca - to sprawa jasna. Ale jak ktoś przyjdzie do serwisu z połamaną skuwką to chyba żaden serwis tego nie uzna? No bo na jakiej podstawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...