Skocz do zawartości

Conway Stewart Centenary Overlay


INAHON Sp. z o.o.

Polecane posty

Dziś jestem wyjątkowo osłabiony, do tego to pióro wyjątkowo ciężko doczyścić...te wszystkie zakamarki przy stopniowym utlenianiu się srebra stają się koszmarem, który zaczyna cię prześladować w snach, powoli przejmuje kontrolę nad Twoim życiem i... :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jestem wyjątkowo osłabiony, do tego to pióro wyjątkowo ciężko doczyścić...te wszystkie zakamarki przy stopniowym utlenianiu się srebra stają się koszmarem, który zaczyna cię prześladować w snach, powoli przejmuje kontrolę nad Twoim życiem i... :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Coś niecoś wiem na ten temat, ale podszedłem do tej kwestii w ten sposób: pióro ma zachowac patynę i niech będzie widać koleje losu przez jakie przeszło, historię czasów itp. itd. - nawet w przypadku, gdy tylko leży cały czas (od lat) w szufladzie ;)

 

 

Na potrzeby długotrwałej ekspozycji powinni załączać szklaną bańkę z pompą wysysającą powietrze.

Za dodatkowe 1200 EUR :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczoteczka i pasta z biedronki wchodzą w grę? czy kąpiel we wrzątku z folią aluminiową i solą? :)

 

Obawiam się, że produkty z Biedronki są na zbyt niskim poziomie prestiżu wymaganym podczas czyszczenia tego typu pióra. Co do wrzątku z solą i folią aluminiową: nigdy nie kąpałem się w tego typu miksturze, ale jeśli to ma pomóc? Czyli co, biorę pióro i wskakuję z nim do tego wrzątku? To w ogóle bezpieczne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda ze solą zła nie jest, ale nie uznałbym jej za wybitną. Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa (chyba coś elektrochemicznego, próbowałem to kiedyś rozkminić ale nie wyszło) ale działa przyzwoicie i wydaje się być bezpieczniejsze od pasty do zębów, która jest ścierna jednak. Teraz wpadłem na pomysł, żeby zestaw pióra z folią i solanką wrzucić do myjki ultradźwiękowej. Chyba jutro popróbuję na widelcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jedno, żeby nigdy tego typu piór nie czyścić żadną pastą polerską...jak ona wejdzie w te wszystkie zakamarki, to nie wyjdzie już z nich przez najbliższe 50 lat...przy tego typu piórach najlepiej się sprawdza szmatka do czyszczenia srebra...

Edytowano przez INAHON Sp. z o.o.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka myjka jest, każdy widzi. Nieco przereklamowana i zbyt pewna siebie. Wyniosła i oschła (jeśli bez wody w środku). Większe kawałki pasty na pewno odpadną, ale mniejsze z pewnością nie...zresztą nawet jeśli odpadną, zostanie biały nalot. Jego też trzeba usunąć, bawiąc się w zegarmistrza... :wacko:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka myjka jest, każdy widzi. Nieco przereklamowana i zbyt pewna siebie. Wyniosła i oschła (jeśli bez wody w środku). Większe kawałki pasty na pewno odpadną, ale mniejsze z pewnością nie...zresztą nawet jeśli odpadną, zostanie biały nalot. Jego też trzeba usunąć, bawiąc się w zegarmistrza... :wacko:

Nie masz racji, jeśli chodzi o myjki. Taka za 60 zł jest faktycznie po prostu "pomocna w czyszczeniu" i nic więcej. Ale taka dobra, mocna specjalistyczna myjka po ustawieniu dużej mocy jest w stanie rwać metal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...