Jump to content

Aurora Umberto Nobile


INAHON Sp. z o.o.

Recommended Posts

Brzmi super! Tyle że nie wiem o co chodzi ;)

 

Umberto Nobile

 

 

  • HISTORIA

Umberto Nobile (ur. 21 stycznia 1885 w Lauro koło Neapolu, zm. 30 lipca 1978 w Rzymie), włoski polarnik, konstruktor sterowców.

W 1926 wspólnie z Roaldem Amundsenem dokonał przelotu nad biegunem północnym na sterowcu własnej konstrukcji "Norge". Dwa lata później w czasie podobnej wyprawy jego sterowiec "Italia" uległ wypadkowi; w zakrojonej na szeroką skalę międzynarodowej akcji ratunkowej zginął Amundsen, a Nobile i jego wyprawa zostali uratowani przez załogę lodołamacza "Krasin".

W latach 1932-1936 przebywał jako doradca ds. lotnictwa w ZSRR. Przez kilka lat był wykładowcą w amerykańskim Lockport (Illinois), w 1943 powrócił do Włoch. Po II wojnie światowej został mianowany generałem lotnictwa włoskiego i zasiadał krótko w parlamencie oraz wykładał na uniwersytecie w Neapolu. Ogłosił wspomnienia Czerwony namiot.

 

 

  • PIÓRO WIECZNE

Limitowana edycja poświęcona włoskiemu polarnikowi i konstruktorowi sterowców Umberto Nobile. Pióro wieczne 950 - korpus wykonany z ebonitu, skuwka ze srebra 925 pozłacana. Stalówka wykonana z 18 – karatowego złota.

Pióro posiada chowaną, wkręcaną stalówkę. Napełnianie atramentem odbywa się za pomocą kroplomierza (dołączony do zestawu) po wkręceniu stalówki. Opakowanie pióra jest w kształcie miniatury czerwonego namiotu, który pomógł Umberto Nobile przetrwać przez 2 miesiące podczas wyprawy na biegun północny. Wersja limitowana do 1919 sztuk.

*Pokrętło do wykręcania i wkręcania stalówki znajduje się na końcu korpusu.

 

 

  • INSTRUKCJA OBSŁUGI

 

  1. Napełnianie pióra

Trzymając pióro pionowo ze stalówką wkręconą do środka, należy za pomocą zakraplacza wkroplić kilka (max 30) kropel atramentu i maksymalnie przy pomocy pokrętła wykręcić stalówkę, aby zacząć pisać. Miękką ściereczką należy osuszyć stalówkę z niepotrzebnego atramentu. Po skończonym pisaniu należy, trzymając pionowo do góry pióro, wkręcić stalówkę do środka i nakręcić skuwkę. Na stalówce oraz skuwce może zostać kilka kropel atramentu – jest to specyfika tego rodzaju pióra i nie należy uważać tego za defekt.

 

UWAGA:

Kiedy pióro jest napełnione atramentem, może leżeć poziomo tylko przy maksymalnie wykręconej stalówce. Kiedy jest nieużywane, należy wkręcić stalówkę do środka i pewnie nakręcić skuwkę.

Edited by INAHON Sp. z o.o.
Link to comment
Share on other sites

A Ty myślałeś, że każde pióro, to taki... kebab z masłem ;)

jeśli już to pitta.

 

a ten Umberto to niezły ancymon, sterowiec rozbił, sowietom doradzał, Duce wspierał, a na koniec był generałem, kiedy Włochami rządzili czerwoni. nie wiem czy chciałbym takie pióro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...