Jump to content

Recommended Posts

Chodzi o przepływ atramentu.

Zamierzam kupić pióro na stronie nibs.com. Pytają mnie jaki przepływ atramentu preferuję. Jak to przetłumaczyć czy "heavy" znaczy "suche" pióro bo atrament płynie ciężko czy raczej odwrotnie - oznacza pióro bardzo mokre? Kto pomoże? :-)

Link to comment
Share on other sites

Acha! To pierwszy mój wpis na TYM forum. Kłaniam się wszystkim nisko!

Pisałem trochę na forum konkurencyjnym i szczerze mówiąc nie rozumiem tego rozpadu! Przegapiłem chyba ten moment. Może wskaże mi ktoś miejsce, gdzie mogę poczytać jakieś wyjaśnienia na ten temat? Teraz nie wiem gdzie Was jest więcej i gdzie należy pisać - a możne i tu, i tu? :-)

Link to comment
Share on other sites

Heavy to urwany fragment frazy "heavy flow". Podobnie light i medium.

Heavy flow oznacza tyle co mokre, a nawet bardzo mokre pióro :) Ujmując dosadniej przepływ charakteryzujący się podawaniem przez spływak dużej ilości atramentu. Kryterium przepływu (duży/średni/mały) jest powiązane z szerokością kanału spływowego na spływaku. Im szerszy kanał tym przepływ atramentu większy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...