Skocz do zawartości

Witam :)


E.la

Polecane posty

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mam swoją, dzięki ! ;)

I żeby nie było, że byle jaka. Sygnowana logo marki REAL. A w związku z tym, że przez większość czasu przebywam w realu, nie licząc tych dni zakrapianych % - jest ze mną na dobre i na złe ;)

Taka szkoda... Ja (i nie wiem czy to dobrze, chyba tak), rzadko tankuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!
Na imię mam Rafał i też wącham.



OT.
Dominacja e-booków wydaje się nieuchronna - książka pewnie będzie dla przyszłych pokoleń niewiele bardziej popularnym przedmiotem niż dziś jest.... wieczne pióro.
Sam nic nie mam do czytników, ale pozwalam sobie na fanaberię korzystania z prawdziwych książek.
W swoim życiu przeżyłem pożar księgozbioru (niemałego) moich rodziców (+ moje pierwsze kilkadziesiąt książek) - powinno pewnie mnie to jakoś powstrzymać przed znoszeniem stosów makulatury do własnego domu. Nic z tego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e, pod czytnikiem żadnej odbitki na barycie nie wyprostujesz.

albo! kiedyś jak kleiłem modele kartonowe, to jak podklejałem wręgi tekturą, dla lepszego związania, przyciskałem klejone elementy czterotomową encyklopedią PWN i jeszcze na wierzch rzucałem kronikę XX wieku. ile musiałbym mieć kundli, żeby mi się tak samo sprasowały kartony, a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jednym z freaków, którzy wola pisać niż klikać, czytać książki niż e-booki, notatniki woli od smartphonów itd :)

 

Witaj :)

 

Podziwiam. Ja jestem już tak uzależniony od technologii (po części z pasji, po części z musu), że mimo szczerych chęci trudno mi znaleźć zastosowanie do analogii (słowotwórstwo od "Analog" ;)). Po prostu Synchronizacja i milion backupów wygrywają w wielu wypadkach nad estetyką i "frajdą" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milion backupów... no właśnie. ostatnio kopiowałem zdjęcia z cyfry, które zapisałem na cedeczkach jakieś 8 - 9 lat temu. w sumie cieszę się, że na jedenaście płyt cd, straciłem około 10 zdjęć. tymczasem jeśli się rozchodzi o kilka setek negatywów, to z nimi nic się nie stało, mimo że były częściej używane, niż płyty cd. także tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie backupy to głównie bazy danych witryn, dokumenty (z masą cyferek lub literek) oraz kalendarz (który uzupełniam wprzód i "wstecz" - jak wydarzyło się coś istotnego to też to zaznaczam) i kontakty (numery telefonów, daty urodzin, adresy, wszystko razem z fotkami i istotniejszymi informacjami, jak np godziny otwarć w przypadku instytucji) ;)

 

Kalendarz i kontakty to Google, pozostałe pliki to Dropbox (na kilku kontach) a tym samym całość to każdy komputer, którego używam (kilka) i telefon komórkowy (w którym mam i kalendarz + kontakty, i istotniejsze dokumenty). Wszystko synchronizowane automatycznie jeżeli gdziekolwiek dokonam edycji.Także tego... ;)

 

Analogowo na co dzień prowadzę tylko krótkie notatki i notes, w którym notuję swoje pomysły (na rożne formy działalności). Ostatnio doszły do tego jeszcze listy ;) (Chociaż zauważyłem, że niektóre rzeczy - np wstępne koncepty, projekty itp - dużo łatwiej i efektywniej jest mi wykonywać ręcznie. Więc staram się ostatnio robić co się da analogowo, przynajmniej "na brudno" ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było że jestem kompletnym ignorantem technologii.... mam i nawet używam (jak widać) laptopa, używam dropboxa, mam też smartphona z bajerami - ale jednak wolę mój ukochany kalendarz + dwa, trzy notesy :) 

 

A w kalendarzach i notesach kocham każdy ich moment posiadania, jak są nowe i pachnące, w październiku już zaczynam się rozglądać za nowym kalendarzem (w tym roku mam już faworyta!!) a później czekam na styczeń żeby zacząć w nim pisać :)

Pod koniec roku uwielbiam mój zapisany kalendarz, lekko sfatygowaną okładkę i jakoś tak ciężko jest się rozstać, że zbieram.... co roku, na strych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...