Skocz do zawartości

Diamine Light Green


kebabożerca

Polecane posty

Diamine to moja pierwsza 'kolorowa' marka atramentów. Pewnego dnia postanowiłem zamówić na próbę kilka buteleczek niestandardowych. Wybór padł między innymi na Light Green. Uznaliśmy z żoną, że ładnie będzie się komponował ze ścianami ;) Wybór był trafny, bo ten Diamine jest po prostu obłędnie śliczny. Nie jest po prostu nudnie zielony. Jest żywy, rześki, wiosenny. Nie jest przy tym oczojebny, czasem zdaje się wręcz efemeryczny.

 

Oddaję w Wasze ręce (czy może raczej oczy) test tego atramentu. Poniższe skany przedstawiają próby na dwóch typach papieru. Pierwszy to typowy, popularny papier do ksero - czerwony Polspeed o gramaturze 80g/m2. Drugi to również znany Oxford. Tutaj niestety atrament wypadł słabiej. Schnie grubo ponad 10 sekund (o ile pióro nie stawia porządnej, mokrej krechy), co dla mnie jest trochę bez sensu pod warunkiem, że nie użyję go do codziennych notatek. Dużym plusem jest też to, że zazwyczaj nie przebija.

 

Diamine%2520Light%2520Green%2520-%2520Ox

 

Diamine%2520Light%2520Green%2520-%2520Po
 

Edytowano przez ArielN
Korekta linków do zdjęć na prośbę autora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed kilkoma minutami przeglądałam kolory Diamine'a, pomyślałam "Jejku, jaki fajny ten Light Green, taki rześki, inny niż wszystkie zielenie, ciekawe jak pisze"
 

 

(..) Nie jest po prostu nudnie zielony. Jest żywy, rześki, wiosenny. (...)

i w tym momencie zobaczyłam tą recenzję :D  Spadłeś mi z nieba, kebabożerco :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...