Skocz do zawartości

Wybór długopisu


musicman

Polecane posty

Muszę w niektórych wypadkach używać długopisu więc postanowiłem coś kupić bo mam dosyć reklamówek, a pożyczony od Taty Parker jest cieniutki i metalowy przez co strasznie mi się ślizgają dłonie.

 

Szukam zestawu długopis + ołówek. Chciałem do pióra dokupić Aurorę Talentum ale cena mnie zniechęciła a szkoda. W związku z tym szukam jakiejś alternatywy. Korpus nie może być metalowy, wielkością to min. MB 144 i to chyba tyle :).

Wstępnie wybrałem Sheaffer 500. Macie jakieś doświadczenia z ta linią? Tylko czytałem, że to raczej masywne długopisy o dobrej jakości. Możecie to potwierdzić?

 

Zdrówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker ma bardzo fajne linie długopisów z plastikowym lub gumowanym uchwytem, a moim zdaniem wkładami parkera pisze się najlepiej ze wszystkich.

Ew. Pelikan - bo można włożyć wkład Parkera, małżonka tak robi.

 

Edit: Długopis który mam na myśli to Parker Frontier. Jest też w zestawie z ołówkiem.

Edytowano przez m.a.g
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ballograf zewnetrznie jest bardzo podobny do poczciwego Zenitha.

Ballograf - blekit,

Zenith - czerwien i czarny.

 

Rozni sie wkladem. 

Zenity (lub Parkery, Online) nie pasuja do Ballografa - inna koncowka wkladu.

Ballograf - gladka koncowka.

Zenith, Parker... - "skrzydelka" na koncowce wkladu.

 

 

en75.jpg
 

vxll.jpg
 
 
 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

Chciałbym zakupić długopis + ołowek(może) do prezentu dla dziewczyny (ma lekką niechęć do piór więc to takie "wyjście awaryjne" jakby Pilot MR zbytnio nie przypadł do gustu). I teraz : jakie długopisy polecacie w przystępnej cenie, w eleganckim wyglądzie i by nie rozleciało sie po kilku miesiącach raczej "dbałego" użytkowania? Mój typ to:

-Stalowy Parker Jotter 

- oraz Faber Castell drewniany - ogolnie zaskoczyła mnie cena a wygląd bardzo mi się podoba... firma też zbiera pozytywne opinie (pióra) ale nie wiem jak z dlugopisami... 

 

Prosze o pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam linii niższej: Sheaffera 9314, ciężkie, grube w uchwycie. Może tu coś dobierzesz.

Nie wiem jak rozumieć "nie metalowe"). Mają nie mieć metalu na wierzchu? Wykonane z tworzywa? Dopuszczasz lakierowanie?

http://www.sheaffer.com.pl/piora-na-prezent/gift-collection-300.html

 

Pelikan K400?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam linii niższej: Sheaffera 9314, ciężkie, grube w uchwycie. Może tu coś dobierzesz.

Nie wiem jak rozumieć "nie metalowe"). Mają nie mieć metalu na wierzchu? Wykonane z tworzywa? Dopuszczasz lakierowanie?

http://www.sheaffer.com.pl/piora-na-prezent/gift-collection-300.html

 

 Marwis dobrze radzi, i dodam, że  wytrzymują dużo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

...a nawet bardzo dużo - mój 9312 służy mi nieprzerwanie od 2008 r. i ma się nadal całkiem nieźle (czego nie mogę powiedzieć o stalowym Vectorze, który się po prostu posypał pewnego dnia w torebce Lepszej Połówki).

 

A poza tym, Sheaffer przewidział, że możesz chcieć pisać linią F albo M, więc masz takie grubości wkładu do wyboru. Aha, i F-ka jest NAPRAWDĘ cienka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...