Skocz do zawartości

LE MAN 100 vs 200


m.a.g

Polecane posty

Po czym odróżnić pióro kulkowe Le Man 100 od Le Man 200? Ze zwykłym piórem sprawa jest prosta - stalówka z globem lub bez mowi wszystko - ale tu mam problem.

 

Kupiłem taki zestaw na aukcji (zdjęcia od sprzedającego), chciałbym się upewnić że jest to man 100 a nie 200.

 

man100_2.jpg

 

man100_1.jpg

 

man100_3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się @ Atuzi.

Tylko zauważ, że w Man 100 jest tylko koło, a w Man 200 koło i zewnętrzny okrąg. Dotyczy to piór ze stalówkami.

rrpk.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us

@m.a.g. kupił pióro kulkowe i ołówek. Na pierwszym zdjęciu @m.a.g.'a z lewej strony jest ołówek a z prawej strony pióro kulkowe.

Na zdjęciu w poprzednim moim poście jest z lewej strony pióro kulkowe, z prawej strony normalne pióro w wersji sterling silver.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konis, dziękuję za info. Pomijając literkę W, na Twoim zdjęciu od razi widać że Man 100 jest grubszy niż 200.

Jestem trochę rozczarowany bo liczyłem że sprzedający wie co sprzedaje, ale za $87 za cały zestaw tragedii nie ma, nawet jeżeli to Man 200?

Zresztą spróbuję powalczyć przez Ebay o jakiś dodatkowy upust za niezgodność towaru z opisem, aukcja była na Mana 100.

Edytowano przez m.a.g
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka doszła. I teraz nie wiem co myśleć...

 

IMG_4859.jpg

 

IMG_4860.jpg

 

IMG_4866.jpg

 

Tylko że pióro jest w oryginalnym opakowaniu z papierami... a na opakowaniu mamy jak poniżej:

IMG_4873.jpg

 

Sprzedający zarzeka się że kupił pióro w latach 80tych u jubilera i jest święcie przekonany że to Man100 - nie sadzę żeby oszukiwał i podmienił pudełka (zresztą jakie szanse że ktoś ma akurat takie pudełko do podmiany). Więc albo to pomyłka w sklepie, albo to faktycznie jest pióro kulkowe Leman 100. Co sądzicie?

Edytowano przez m.a.g
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man 200 na złotej części z zatrzaskiem ma przy połączeniu z plastikową sekcją dodatkowy złoty ring. Ten roller na zdjęciach też takowy posiada, więc na 99,9% powiedziałbym, że prezentowany egzemplarz to Man 200. Może sprzedawca w sklepie w latach 80tych pomylił pudełka przy pakowaniu?

 

Ostatecznie jeszcze można zmierzyć średnicę i długość, kulkowe nie powinno się różnić w wymiarach od wiecznego. Konis wymiary Mana 100, a bodaj i 200 prezentował w swoich recenzjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak potencjalnie wprowadzasz kupującego w błąd, jeżeli nie jesteś pewien co sprzedajesz.

Mieszkając tam, gdzie mieszkasz, nie jest chyba problemem wejść do jakiegoś butiku Watermana i zweryfikować swoją wiedzę.

Nie używam rollerów, używam piór i ołówków, czasem długopisów, więc też nie mam na ich temat wielkiej wiedzy.

Dziękuję za piękne pozdrowienia.

Musisz mi wybaczyć pewną dozę sceptycyzmu, ale przemknęło, jak spadające komety, przez forum kilku userów, którzy chwalili się nie swoimi piórkami.

A tu już trochę przesadziłeś : "May not ship to Poland"

Why?

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak potencjalnie wprowadzasz kupującego w błąd, jeżeli nie jesteś pewien co sprzedajesz.

Mieszkając tam, gdzie mieszkasz, nie jest chyba problemem wejść do jakiegoś butiku Watermana i zweryfikować swoją wiedzę.

Nie używam rollerów, używam piór i ołówków, czasem długopisów, więc też nie mam na ich temat wielkiej wiedzy.

Dziękuję za piękne pozdrowienia.

Musisz mi wybaczyć pewną dozę sceptycyzmu, ale przemknęło, jak spadające komety, przez forum kilku userów, którzy chwalili się nie swoimi piórkami.

A tu już trochę przesadziłeś : "May not ship to Poland"

Why?

zdrówka

 

Pozdrowienia już skasowałem - wstawiłem jedynie aby nie było wątpliwości czyja to aukcja, nie było to złośliwe.

Niestety mieszkanie tu gdzie mieszkam (a ja w ogóle dużo się przemieszczam) absolutnie wyklucza sklep Watermana - za ladą będzie nastolatek który powie mi cokolwiek będę chciał usłyszeć. Stąd szukam wiedzy na forach.

 

Nie ukrywam że mam duży problem z bym piórem - jeżeli sprzedam je na lokalnym rynku jako Man 200 to na 99.9% będę miał problemy z klientem który odda mi je bo na opakowaniu jest napisane Man 100, a jak wiadomo Man 100 jest o połowę gorszy niż Man 200 :-)

Mam duże doświadczenie w sprzedaży online (zawodowo, nie Ebay, gdzie sprzedaję tylko swoje rzeczy lub zakupy które mi się nie podobają na tyle aby je zostawić dla siebie, tak jak w tym przypadku) - więc tzw. customer profiling to moja codzienność.

 

W dodatku znalazłem identyczne pióro w Holandii również opisane jako Man 100 - nie wiem co myśleć.

 

http://www.ebay.com/itm/1985-Unusual-cap-end-WATERMAN-LE-MAN-100-BALLPOINT-PEN-BOX-/200930820516?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ec86901a4

 

Jest mi dokładnie obojętne czy to Man 100 czy Man 200, chciałbym po prostu mieć pewność, bo jak pisałem wystawienie tego egzemplarza jako 200 z napisem 100 na pudełku skończy się dla mnie zwrotem.

 

Co do braku wysyłki do Polski - po prostu wole lokalnie, nie wysyłam za granicę z lenistwa, a nie z żadnych uprzedzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgnąłem języka na FPN i dostałem odpowiedź, że rollery dla Man 100 i Man 200 są takie same na wielkość.

Różnice polegają tylko na dopasowaniu koloru do koloru pióra. I tak dla czarnego Mana 100 i Mana 200 rollery są identyczne.

zdrówka

 

Jesteś wielki : :D  Dziękuję bardzo za wyjaśnienie zagadki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...