Skocz do zawartości

Montblanc 146 G Masterpiece lat 50-tych


konis

Polecane posty

Już dawno zamierzałem kupić takie pióro.

Parę dni temu udało się wygrać zażartą licytację i dziś kurier dostarczył mi je do domu.

Montblanc 146 G Masterpiece z lat pięćdziesiątych. Masterpiece, bo pióro przeznaczone było na eksport, a niemiecka nazwa Meisterstuck kilka lat po wojnie żle się jeszcze kojarzyła potencjalnym zagranicznym klientom.

Pióro kupiłem w bardzo dobrym stanie technicznym, w pełni użytkowe.

a233cccd86a17ba2.jpg

d689459cb45819f9.jpg

 

53f887b034f878ea.jpg

a8e40cf5e5ec4e31.jpg

d08bc89938019467.jpg

aa2f583c3d487a03.jpg

0afc7b84e6fc2641.jpg

6ab7c628245f0b5a.jpg

d0523327e0ccb69a.jpg

Porównanie z MB 146 z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

1ec9efc10ae76cb4.jpg

Próbka pisma.

5774153f160a59f2.jpg

zdrówka

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On powinien mieć takie wybrzuszenie na stalówce?

Może ktoś ją poprawiał albo się odrobinę skurczył celuloid i dogięło bidulkę. Jeśli nie ma creepa ani nie chlapie, to nie ma się czym przejmować.

 

Pióro genialne. Kiedyś będę musiał sobie coś takiego sprawić.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie pióra licytujesz na ebayu? Kupując w USA nie ma problemu z przesyłkami - miesiecznym cekanie, cłem itp?

Nie wszystkie, ale większość.

Staram się unikać zakupów poza UE i nie ma problemu.

Zakupy w Japonii, nawet jak nie ma takiej opcji w aukcji, idą przez EMS. 

Wolę dopłacić sprzedawcy te kilka $ i monitoruję przesyłkę od momentu jej nadania.

Czas oczekiwania nigdy jeszcze nie przekroczył w takim wypadku 7 dni.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wybierasz tak grubaśnie piszące stalówki? :) takie pióro to chyba max wygody jak na moje dłonie :) ale cudne jest.

Nie zawsze, bo trudno tu wybierać, gdy trafia się w ofercie jedno pióro raz na kilka miesięcy.

Wolę jednak takie konkretne stalówki od tych rachitycznych, choć też takie mam.

eb248ab00ba0dd7a.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie pióra licytujesz na ebayu? Kupując w USA nie ma problemu z przesyłkami - miesiecznym cekanie, cłem itp?

 

Przesyłki ze Stanów, nawet te za 19 dolarów, czyli rejestrowane z tracking-iem (ale w USA tylko - Priority Mail International), dochodzą zwykłe w ciągu kilku dni roboczych do Polski. Są jeszcze jakieś nierejestrowane przesyłki tańsze, raz faktycznie czekałem równo miesiąc. A UC zatrzymuje, jeśli nie ma w paczce dowodu zakupu (faktura), który zgadza się z kwotą deklaracji celnej. Wtedy wzywają do wypełniania deklaracji odprawy celnej dopuszczenia do obrotu. Listem poleconym wzywają. Deklarację można im wysłać e-mailem - treść jest de facto w wezwaniu, trzeba tylko ustosunkować się do poszczególnych punktów. I od podanej kwoty dosalają cło, VAT i opłatę manipulacyjną (5,5 zł). Czasem trzeba zadeklarować wartość i wtedy warto wiedzieć co napisał sprzedawca na paczce, choć uprzejmy UC zwykle to pisze na wezwaniu :-) Jeśli jest faktura i kwota kwalifikuje się do opodatkowania to od razu doklejają rachunek i wtedy większej zwłoki nie ma. I jak zatrzymają na cle, to przesyłka dostaje R-kę czyli numer trackingu w PL ;-) No i te przesyłki (rejestrowane z trackingiem w USA), przynajmniej w W-wie, nie idą przez lokalny UP tylko ten w którym jest obsługa Pocztex-u międzynarodowego. Co jest wkurzające, jak się człowiek minie z kurierem, bo trzeba dymać na Plac Konstytucji. Najszybciej chyba, poza EMS-em z Japonii, który jest błyskawiczny czasami, dostałem paczkę po 7 dniach z USA, z weekendem w środku. I nie był to Express oczywiście tylko Standard Flat Rate

 

Czyli loteria? Przykra sprawa, państwo nas jedzie na cle.

 

No właśnie cło (3,5%) to pikuś. Pan WR wybrał najbardziej uniwersalne narzędzie podatkowe - te 23% VAT-u do zapłacenia, to jest bardzo bolesne. :wacko:

Edytowano przez mac.kozinsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...