Skocz do zawartości

Sheaffer Legacy Heritage LE model 9060


INAHON Sp. z o.o.

Polecane posty

Pióro jest śliczne, naprawdę robi spore wrażenie. Grawer jest przepiękny i bardzo dokładny, srebro lśni i błyszczy na wszystkie strony świata. Dodatkowo jest ciężkie, co dla mnie jest sporą zaletą. Nie lubię zbyt lekkich piór. ;)

 

271132c748b25836.jpge539d70056eabac5.jpgeb71a983ef30ab14.jpg

Edytowano przez INAHON Sp. z o.o.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...dawne Sheaffer'owskie "F" pisały znacznie cieniej, obecne "F" rysują już znacznie grubszą linie. Też żeby nie popadać w paranoje, nie jest to aż taka różnica. Ale jest to odczuwalna różnica. Jeśli chodzi o wady produkcyjne, to naprawdę stalówki te charakteryzują się bardzo znikomym odsetkiem wadliwych egzemplarzy. Zdarzają się co prawda egzemplarze, które skrobią lub stalówki Inlaid, spod których wypływa atrament (na styku stalówki i plastiku). Lecz tak jak u każdego producenta, czasami się to zdarza. Lecz jak wspomniałem, to margines. Większość modeli posiada gwarancję 3-letnią lub dożywotnią, także nie widzę problemu...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje doświadczenia z inlaidami, to czasem rzeczywiście zdarzają się egzemplarze, które brudzą na styku stalówki i sekcji. Powód dość prosty - metal dość łatwo zmienia objętość pod wpływem wahań temperatury i z czasem pojawia się jakaś mikroszczelina między metalem a tworzywem. Nie zdarzyło mi się jeszcze (a mam też półwieczne, dość mocno używane egzemplarze), żeby taka brudząca stalówka chlapała do skuwki. Raczej nie ma też możliwości, żeby stalówka się całkiem "odkleiła" - łączenie jest zbyt skomplikowane. Po prostu trzeba unikać dotykania stalówki w miejscu łączenia i nie będzie problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...