Skocz do zawartości

Rotring Ultramarine


visvamitra

Polecane posty

Na dobry początek: adminie brakuje tagu dla Rotringa :)
 
A teraz do rzeczy. Jakiś czas temu zakupiłem na aukcji dwie butelki atramentu Rotring Ultramarine.
 
kb1w.jpg
 
Jest to atrament bardzo dobry, jednak jego kolor nie do końca wpisuje się w mój gust. Nie na tyle, żebym się go pozbył, ale na tyle, że używam go sporadycznie (choć z przyjemnością). Atrament można dostać na eBayu w bardzo atrakcyjnej cenie. Niestety inne kolory Rotringa są trudniej dostępne (od pół roku szukam Persian Red, Shannon Green i Carlsbad Turquoise) lub w nieprzyzwoitej cenie (parę dni temu widziałem na eBayu butelkę Konigsblau o pojemności 30 ml za 15 euro). 
 
Nie wiem,czy Rotring produkował atramenty czy też kupował płyn od Pelikana. Nieważne. Płyn jest zacny.
 
 
Pudełko:
 
rjuv.jpg
 
 
Butelka:
 
y900.jpg
 
0iqb.jpg
 
 
NFORMACJE / PARAMETRY
 
Producent: Rotring
Kolor: Ultramarine
Opakowanie: Szklana butelka (30 ml)
Cena: 1o PLN za butelkę czyli ok. 0,33 PLN / ml. Trzeba się spieszyć, niedługo stock się wyczerpie a nieliczne pozostałe butelki będą sprzedawane znaczenie drożej. Dla zainteresowanych: http://www.ebay.pl/itm/2-x-Rotring-BRILLIANT-Ink-Bottles-ULTRAMARINE-BLUE-/230946301353?pt=UK_Home_Garden_PensPencils_WritingEquipment_SM&hash=item35c578e5a9&_uhb=1 
 
Zasychanie na stalówce – brak
Przebijanie - lekkie
Strzępienie – brak
Nasycenie – silne
Przepływ – bardzo dobry
Cieniowanie – szału nie ma
Wysychanie – znośne
 
Inne: To jest bardzo dobry atrament.
 
Pismo:
 
az44.jpg
w5df.jpg
3jjb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Jest jeszcze  za ok. 45 zł z dostawą, całkiem sporo. 

Jest info że ma ma ponad 10 btelek. 

to jest cena za dwie flaszki. nadal sporo. dlatego ja nabyłem od razu cztery. co prawda salesman przysłał mi tylko dwie, ale brakujące szybko dosłał po zwróceniu uwagi, że płaciłem za 2x2.

 

Ale Panowie uważajcie...

 

Jak widzę ma wyraźną tendencję do "wpieniania się"... :P

 

także tego ten... ;)

dostał piany, po tym jak się dowiedział, że się nie podoba recenzentowi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja profesjonalna opinia. Ultramaryna, pigment, ma rożne odcienie, może iść bardziej w stronę fioletowego. Generalnie jest to cieply niebieski. Przykład podanby przez rbita9n (lub rbit9ena), jest jak najbardziej reprezentatywny.

 

Ultramaryn jest bodaj z 5 podstawowych gatunków, jedynie w jednej fiolet jest wyraźnie widoczny, także tego ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...