Skocz do zawartości

Takie tam... Blackletter


Gość Zero

Polecane posty

Ostatnio zaoferowałem się zrobić dla znajomego napis - nazwę jego strony internetowej. Trochę ćwiczeń (rzadko pisałem największą z moich stalówek, a tu jest całość nią napisana), inwestycja w porządny, 250g papier i jazda :D Na skanie widać "bąbelki" i kropki, gdyż jest to papier fakturowany, w oryginale wygląda to o niebo lepiej.

HnrW4Uz.jpg

 

Stalówka - Tape Leonardt w rozmiarze 4
Papier - Canson Student 250g/m2
Tusz - Koh-I-Noor "School Drawing Ink" czarny

Dajcie znać co o tym sądzicie, i co jest do poprawki :)

Edytowano przez Zero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja właśnie "y". Zawsze dorabiam do niej miliony niepotrzebnych zawijasów i potem nie pasuje mi do reszty tekstu, ale i tak ją kocham :D A Twoje "y" jest właśnie ciekawe dzięki temu, że wygląda jak "v" z ogonkiem i to po środku. Muszę to gdzieś wypróbować :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, odstępy są z 1-2mm za duże... Ale wiem że jeszcze dużo przede mną, a nie wyobrażasz sobie jak wyglądały moje początki w kaligrafii :P

Edytowano przez Zero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinniśmy powołać jakieś Stowarzyszenie Niedzielnych Kaligrafów gdzie wszyscy goli i bosi (sic!) w kwestiach kaligrafii, którzy chcieliby ale nie umieją mogliby dzielić się doświadczeniami. A ich nieodwzajemniona miłość do kaligrafii może się objawia różnie, na przyklad tym, nie uważają na wykładach z filozofii tylko malują piórem ogromny napis "PORA NA KALAFIORA". Niektórzy tak robią...

Choć w sumie to Stowarzyszenie można pociągnąć pod temat "co dziś i jak napisałeś" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...