Skocz do zawartości

Etui na 3 lub 4 pióra


m.a.g

Polecane posty

Od miesiąca szukam w internecie etui na 3 lub 4 pióra które jest dobrej jakości i nie jest wielkie jak ciężarówka. Kupiłem już 3 i żadne mi się nie podoba kiedy mam je w ręce, więc poszły do kosza, a mnie boli głowa.

 

Chodziło by mi o coś wielkości powiedzmy portfela lub mniejszej z dobrej jakości skóry, w którym każde pióro ma oddzielną przegródkę lub jest odgrodzone od sąsiada ścianką ze skóry / materiału. Bardzo podoba mi się etui które już posiadam, czyli Wittchen Arizona na jedno pióro (http://www.sklep.wittchen.com/product/64/etui-na-pioro.html), niestety wersja na 2 jest niepotrzebnie dużo dłuższa niż na jedno a w środku brak przegrody sprawia że pióra się niszczą. 

 

Generalnie co możecie polecić jeżeli chodzi o etui na 3/4 pióra? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

PS. W etui mam zamiar mieć 3 x Waterman Gentleman lub 3 x Gentleman + L'Etalon.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze samoróbkę zrobić.

 

etui02.jpg

etui01.jpg

 

Na dwa pióra bardzo fajne etui produkuje Cross. W tym wypadku rozdzieliłem pióra za pomocą poskładanego papieru. Papier nie wystaje na zewnątrz, czarny, swoje zadanie rozdzielenie spełnia.

Ostatnio przeglądałem ofertę humidorów. Ciekawa oferta.

Edytowano przez marwis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... zamawiał ktoś kiedyś bezpośrednio w Donat? Bo na moje zapytanie o cenę zadano mi pytanie jaka ilość wchodzi w grę, a kiedy odpisałem że jedno / maksymalnie dwie sztuki kontakt niestety się urwał... Wydaje się że oni realizują tylko zamówienia hurtowe, a szkoda.

Edytowano przez m.a.g
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem - niby prosta sprawa ale większość etui przystosowana na małe długopisy.

Też wybrałem tego Pelikana ale niestety przegrody wewnętrzne są nie na całej długości futerału i co najgorsze są ruchome. W związku z tym przy wkładaniu pióra trzeba uważać, żeby przegroda nie zagięła się na ściankę. Upierdliwe i dziwne rozwiązanie ale wielkiego wyboru niestety nie ma (w tej cenie). Poza tą wadą jest świetne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem - niby prosta sprawa ale większość etui przystosowana na małe długopisy.

Też wybrałem tego Pelikana ale niestety przegrody wewnętrzne są nie na całej długości futerału i co najgorsze są ruchome. W związku z tym przy wkładaniu pióra trzeba uważać, żeby przegroda nie zagięła się na ściankę. Upierdliwe i dziwne rozwiązanie ale wielkiego wyboru niestety nie ma (w tej cenie). Poza tą wadą jest świetne.

 

Masz na myśli tego? http://www.amazon.com/gp/product/B0014E527W/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

 

Kurcze nic nie było napisane o ruchomych przegrodach, może nie doczytałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem najtańsze skórzane (nie ekoskóra) etui na 3 pióra na allegro za około 30zł, każde pióro w osobnej przegrodzie, super się sprawuje i wygląda jak nowe a ma 1,5 roku ;) Nie trzeba zaraz wydawać kupy kasy na dobre etui.

Jak się ubiera garnitur od Armaniego, to nieporozumieniem będzie dobranie do niego krawatu z Tesco.  :P

Dobre pióra, potrzebują dobrego etui.

 

Eeeetam.... wydaje tyle kasy na pióra dla przyjemności tylko, to będę na etui żałował? ;-)

:thumbup:

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię o kiepskim etui :P Właśnie wręcz przeciwnie. Mam inne etui niby dobrej firmy a jakością temu nonamowi nie dorównuje :P ja kupuje to co jest dobre jakościowo a samym znaczkiem się nie sugeruje. Akurat to etui Pelikana wygląda na solidne i z dobrej skóry, ale nie zawsze za marką idzie super jakość. Zdrówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etui Pelikana jest wg mnie dosyć tanie i bardzo dobre poza tymi felernymi przegrodami. Mam też wersje na 1 pióro - tak samo dobre. Oba są są z miękkiej przyjemnej skóry. Mam jedno witchena i jest bardzo sztywne i kanciaste, niewygodny sposób wsadzanie i co najgorsze za małe na pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie na Pelikana anulowałem po informacji o ruchomych przegrodach. Rozmawiam z pracownią Donat na temat zamówienia 3 sztuk, może się uda :-)

Co do witchena, to mimo kanciastych kształtów uważam to etui za bardzo dobre, spokojnie mieszczą mi się w nim L'etaon algo Gentleman (mówię o etui na 1 pióro, te na dwa bez przegródek to porażka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lepki to daj fotke i napisz gdzie je kupiłeś.

znalazłem w archiwum allegro aukcję na której kupiłem to etui. To link do aukcji z identycznym etui (moje brązowe) od tego samego sprzedającego. Przez 1,5 roku cena podskoczyła o 1,99zł, ale wiadomo - wszystko drożeje  :(

 

http://allegro.pl/etui-piornik-ze-skory-na-pioro-dlugopis-3-kolory-i3521396017.html

 

jest to moje robocze etui także noszę je zawsze i wszędzie w torbie razem z 2 piórami i długopisem. Miejsca początkowo były dość wąskie i Jinhao X750 ledwo się wciskało, ale skóra sie rozciągnęła od wkładania i wyjmowania i teraz elegancko się mieści takie Jinhao czy Waterman L'Etalon. 

 

PS. nie jestem powiązany ze sprzedającym....poza tym jednym zakupem  :P

 

teraz chętnie zakupiłbym coś firmy Donat, bo tak każdy zachwala, a etui na 2 pióra w zielonym kolorze byłoby fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...