Skocz do zawartości

Pióro INOXCROM 2022 - stalówka


Ad@m

Polecane posty

Witajcie.
Ostatnio urzekło mnie pióro Inoxcrom 2022. Byłem w papierniczym po atrament i zobaczyłem to pióro w kolorze wściekłej żółci. Akurat miałem wolne miejsce w piórniku, cena była niewielka więc wziąłem. Jak na sucho wybierałem pióro (były 3 w gablotce) stalówka była miękka i wygodnie się nią pisało.

Po zalaniu atramentem okazało się że niestety, ale nie da się nim pisać zbyt komfortowo. Co chwilę przerywa. Płukanie niestety niewiele pomaga. Co ciekawe piórko przerywa, ale tylko w jednej pozycji, tj. stalówka nie przerywa gdy pisze się nią do góry nogami, atramentu nie brakuje gdy pisze się piórem postawionym pionowo, nawet stalówka wzięta bokiem pisze gładko. Przerywa tylko w pozycji normalnego pisania.

Czy zalane Quinkiem, czy czerwonym Parkerem nic, dalej przerywa. Sądziłem że przy stalówce M nie będzie takich problemów. Macie jakieś rady?

 

Jest jeszcze jedna sprawa, która mnie zastanawia. Stalówka po prostu leży na spływaku. Spływak jest wciskany w obsadkę na siłę, lecz stalówka po prostu na nim leży. Ostatnio gdy nabierałem atramentu i przy wyciąganiu zawadziłem stalówką o brzeg butelki, musiałem ją wyciągać z dna. Producent chyba słabo przemyślał to rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...