Skocz do zawartości

Naprawa pióra wiecznego Sheaffer Snorkel


ArielN

Polecane posty

9 godzin temu, Klerk napisał:

@Tyci to jest sprawa prostej geometrii, proporcji, prosto ze szkoły. Jeśli masz suwmiarkę to zmierz, wtedy Ci pomogę. Dodaj jeszcze wymiar BLIND CAP, średnicę tego uskoku. Możesz dodatkowo jakiś inny dobrze widoczny na zdjęciu. Powodzenia!

Po pierwsze suwmiarkę mam (nawet dwie) i z jednej z nich nawet skorzystałem, tak jak piszę z moich możliwych do wykonania pomiarów i szacowania (oraz pamięci jak ten oring wygląda - swoje pióro rozbierałem ze trzy lata temu)  taki wymiar oringa powinien być w widełkach jakie podałem, oczywiście to miękki oring, natomiast twardy (taki do hydrauliki siłowej) raczej nie będzie się nadawał.

Po drugie rozrysuj łańcuch wymiarowy i oszacuj tolerancję przy jakichkolwiek przeliczeniach geometrycznych, na pierwszy rzut oka to pole tolerancji (raczej niepewności) średnicy oringa będzie większe niż jego średnica. (analiza wymiarowa to już nie jest temat "ze szkoły").

Po trzecie uważam, że próba dobrania tego oringa już kosztuje o wiele więcej niż jego cena (oczywiście łącznie z wysyłką)

Po wtóre to nie ja potrzebuję pomocy mój snorkel mimo ponad 50 lat jest w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...