Skocz do zawartości

Senator


Ann_gd

Polecane posty

Pobieżnie wczytując się w zakamarki internetu wyszło to tak, że firma obecnie produkuje pisadła do reklamówek. Pomijając model President, który wg galerii jest sporawym piórem i prezentuje klasyczną estetykę, czarne ze złoceniami i dużą stalówką.

Wczoraj dokładnie został mi sprezentowany poniższy zestawik, który jest tak uroczy, że aż zasługuje na pełną prezentację w galerii, a nie tylko wzmiankę w temacie, kto jakie pióro ostatnio nabył ;)

do rzeczy, tj do zdjęć:

 

pióro i długopisik zapakowane w skórzane etui (wg jednej naklejki wewnątrz, druga świadczy o posrebrzaniu (?) korpusów), wielkości średnio małej, dla ustalenia uwagi przyjmijmy, że Pelikan M150 jest duży.

 

cbm7.jpg
 
Po otwarciu przy pełnym słońcu dostajemy blaskiem po oczach 

zf8.jpg

1f22.jpg
 
Jeszcze jedno porównanie z M150
 
ve9x.jpg

9kjf.jpg

3ues.jpg
 
Na długopisie widać wyraźniej nazwę firmy "senator" i "germany", jak na moje oko to nie grawer, napis jest raczej bity.
 
pyn2.jpg
 
Stalówka kształtem przypomina tą z Lamy albo jakichś no-name, spłaszczona od strony nacięcia z kuleczką na końcu

72xj.jpg
 
Jeszcze raz zdjęcie napisów 
 
j0iy.jpg
 
Próbka pisma
 
66uj.jpg
 
 
Długopisu nie rozkręcałam, stawiam, że jest na jakiś dziwny wkład jak chyba od Hero, takie grubsze przy piszącej kuleczce. Na obu pisadłach są takie rdzawe przebarwienia, pewnie zeszła od użytkowania jedna warstwa, ciekawa jestem, czy można ją jakoś odświeżyć i nie zetrzeć do końca...? Paseczki stanowiące wzorek (jest ich siedem) mają po 20 załamań dookoła korpusów - liczyłam ;)
 
Trochę detali technicznych:
- długości
pióro ma 11,5 cm zamknięte, 10,5 cm otwarte, korpus i skuwka zakończone ciemniejszym metalowym pierścieniem ("zakończone metalowym końcem" chciałam napisać, bo właściwie nie wiem, jak się to nazywa), nabój mały international, leciutkie
długopis ma 9,5 cm długości w obu pozycjach wkładu, jeszcze lżejsze jest niż pióro
- średnice
pióro w najgrubszym miejscu 1 cm
długopis 0,7 cm
 
Prezent bardzo kobiecy, do torebusi w sam raz, piórko pisze bardzo płynnie i miękko, dlatego stalówkę od razu przyrównałam do Lamy M, podobne odczucia. Długopis tak sobie, albo ja zapomniałam bardziej przyciskać do papieru ;)
 
To tyle właściwie, nie spotkałam takiego zestawu ani zbyt wielu piór Senatora, także obok Rotringa będę miała jakieś bardzo mało powtarzalne i mało popularne pisadło, a co! :D
Edytowano przez Ann_gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etui jest po prostu skórzane i jedynym usztywnieniem są brzegi od zamknięcia czy zawiasu. całość jak skórzana saszetka, trochę wyściełana, da się wyczuć pisadła od zewnątrz :)

pasta wyczyści te otarcia, ale czy całkiem tej srebrnej warstwy nie zetrze...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie mnie w nocy lepiej widać i kot zbaranieje, że oboje świecimy :D delikatnie będę próbować. chciałabym mimo wszystko poprawić tą warstwę i może nałożyć ponownie kiedyś...?

dziękuję za wszelkie gratki, przy okazji spotkania na pewno zabiorę, bo to moje drugie pióro, którego nikt w zbiorach nie ma ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nazwałaś Aniu ten wątek "Senator", to myślę, że mnie stąd nie pogonisz, jeżeli zaprezentuję tu Senatora trochę bardziej męskiego od Twoich srebrnych, damskich kruszynek. :)

Senator President. Ten "prawdziwy "z lat pięćdziesiątych, a nie współczesna replika, której też prawdę mówiąc niczego nie brakuje.

Widziałem ostatnio na rodzimym serwisie aukcyjnym te pióra w trzech wersjach kolorystycznych, lecz na naboje lub konwerter.

Za to wyposażone w złote stalówki. Na eBay bywają też repliki tego pióra z systemem napełniania jak oryginał i ta wersja jest warta grzechu, choć niestety droga. Według mnie zbyt droga. Senator President z lat pięćdziesiątych ma stalową stalówkę Iridium Point i jest piston fillerem.

Panie i Panowie - Senator President z lat pięćdziesiątych.

31383dcc0731e084.jpg

7a9186e89c50c1a3.jpg

f0676f1b3a1ebb83.jpg

415c593e3399f9fb.jpg

f24db140ad613e71.jpg

f89084ef4b958776.jpg

398df7825c276996.jpg

70f40d06545aaf9e.jpg

0d56a3b655130889.jpg

bb16f79eb7b27815.jpg

Porównanie z Sailorem Profit 1911 Realo i MB 146.

45b12928fbb51c45.jpg

Próbka pisma.

b3420f599f644b96.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konis, bardzo podoba mi się jaką kreskę ma to pióro, coś w moim stylu (strasznie rozlazłe mam pismo, więc lubię grubo). 

Stalówka też piękna. Niestety jako całość tego typu pióra nie są w moim guście, takie obłe wykończenia do mnie nie przemawiają, ale to oczywiście kwestia indywidualna - gratuluję udanego egzemplarza mam nadzieję że jego posiadanie i używanie sprawi Ci wiele radości :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ta stalówka psuje całe wrażenie, które wywiera to pióro :( Może było dostępne także ze złotą?

Są też ze złotymi stalówkami. Te współczesne. Jak choćby ten :

http://www.ebay.de/itm/MINT-Senator-President-FP-Meisterstueck-14ct-gold-nib-/150607559347

Lub ten :

http://www.fountainpennetwork.com/forum/index.php/topic/8583-the-senator-president/

To, że pozłota, częściowo schodzi, to znak, że pióro nie jest muzealnym eksponatem, lecz normalnym, użytkowym piórem.

Takie pióro z taką stalówką wyprodukowano. :)

A stalówka Iridium Point z Senatora nie ma nic wspólnego ze stalówkami Iridium Point Germany produkowanymi w Chinach.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konis, czy Ty masz wszystkie pióra świata, czy jeszcze dwóch Ci brakuje? :D

natknęłam się na tego olbrzyma, to już dla mnie kategoria piór kozackich, ale na odległość, wielkie to to i dwuręczne.

Nikogo gonić nie będę, raczej się nie dowiem co to za seria była tych damskich świecidełek, a chociaż wątek się rozwija :) a co jest w tymi stalówkami, że "stalówka Iridium Point z Senatora nie ma nic wspólnego ze stalówkami Iridium Point Germany produkowanymi w Chinach"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...