Jump to content

resztka po piórze- zagadka foto


mrouh

Recommended Posts

Dostałam kiedyś pióro- metalowe, ciemnozielone z lekkim brokatem, było na nim jakieś logo, niestety, wtedy nic mi nie mówiła ta nazwa, dziś się już zatarła prawie i nie jestem w stanie odczytać, jest pozostałość po logo. Pióro było całkiem sympatyczne, długo nim pisałam intensywnie, nie drapało, pisało dość gładko, stalówka nie była z tych najcieńszych, raczej bez oznaczenia (ale moje literki pisane ręcznie są dość duże, więc mi to pasowało), lakier dobrze się trzymał, wytarły się elementy, które chyba były pierowtnie w złotym kolorze, wytrzymywało zmiany i mieszanie atramentów w nabojach. Całość bardzo solidna, dość ciężka, sama skuwka ma w sobie spory ciężar, chyba przez to kulkowate zakończenie, kształt dość prosty, bez ozdób. Niestety, samo pióro mi zginęło, prawdopodobnie je zgubiłam po kilku latach przyjemnego użytkowania. Zostałą sama skuwka z resztą logo, z elementem ozdobnym na końcu dośc charakterystycznym i klipsem w szczególnym kształcie. Może wprawne oko forumowiczów odnajdzie jakies cechy pozwalające na identyfikację? Ciekawi mnie co to było za pióro, na pewno nie było drogie (wydaje mi się, że mogło być kupione za cenę w przedziale 50-150zł), trafiło do mnie w pudełku po piórze inoxcrom, ale napis na skuwce głosił z pewnością coś innego, nie udało mi się znaleźć tak wyglądającego inoxcroma, więc to raczej fałszywy trop. Mam do niego sentyment, może forum pomoże mi nazwać wspomnienia? Oto zdjęcia samotnej skuwki:

 

http://cloud.gwozdz.info:1180/public.php?service=files&t=4125756c41a26eee7cbd4884915802be

http://cloud.gwozdz.info:1180/public.php?service=files&t=70015d3c125a01761a664d96e59bb39c

http://cloud.gwozdz.info:1180/public.php?service=files&t=93b615bd41a525071c06521686a99b0e

 

 

Link to comment
Share on other sites

Po tej kuli-nie-wiem-czym-piłce-do-siatkówki poznałem :)

Edit: Było napisane w treści, że Inoxcrom, kłopot w tym, że nie przeczytałem do końca, bo skusiły mnie zdjęcia. Miałem kiedyś ulubionego Inoxcroma z rybkami. Takiego plastikowego-przezroczystego. Ale to pisało :)

Edited by piter22
Link to comment
Share on other sites

Oooo, a jednak, nigdzie nie mogłam tego znaleźć, jak miło! może nawet sentymentalnie i poza planem, kupięe sobie zastępcę zaginionego pióra do towarzystwa dla osieroconej skuwki, jesli jeszcze do dostania jest. Bardzo dziękuję za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Chyba zmyliło mnie to dziwne logo, którego na zdjęciu tego modelu na stronie inoxcrom.pl nie ma. Czyżby była mozliwość ze to nadruk reklamowy był? Napis wygląda jakby przed tym globusem było M a po nim chyba N lub W, dlatego nijak mi do nazwy tej firmy nie pasowało. Czy przypomina to jakies logo inoxcroma wcześniejsze? Bo teraz chyba ich znaczek wygląda inaczej- nazwa firmy z dwukropkiem, prawda? Takie fajne pióro, a było jeszcze tańsze, niż myslałam prawdopodobnie. Napisało mi większość notatek od matury do końca studiów i dodatkowo kilometry listów:-)

Link to comment
Share on other sites

Znając model znalazłam foto kompletnego egzemplarza w dużo lepszym stanie, z logo w całości, zdjęcie znalezione w picasaweb przez google'a u niejakiego pana Luisa Jose Sancheza: https://lh4.googleusercontent.com/-pZYCF2noVbI/S7MjaGYkcNI/AAAAAAAAADk/XVWUEKusUf0/s1024/100_6822.jpg I się wyjaśniło. Napis jest jak najbardziej prawidłowy, tylko jego logika nieodgadniona, zwłaszcza, kiedy jest w więcej niż połowie wytarty:-) Otóż zaczyna się ZA globusem a kończy przed, chcoiaż na moje oko wygląda to jakby globus miał byc literą O albo jakby napis miał zaczynać się po ludzku od lewej. No trudno, tak sobie wymyslili i chyba sami wpadli na to, że coś nie wyszło, bo na innych piórach tej firmy napisu ani globusika nie ma:-P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...