Skocz do zawartości

resztka po piórze- zagadka foto


mrouh

Polecane posty

Dostałam kiedyś pióro- metalowe, ciemnozielone z lekkim brokatem, było na nim jakieś logo, niestety, wtedy nic mi nie mówiła ta nazwa, dziś się już zatarła prawie i nie jestem w stanie odczytać, jest pozostałość po logo. Pióro było całkiem sympatyczne, długo nim pisałam intensywnie, nie drapało, pisało dość gładko, stalówka nie była z tych najcieńszych, raczej bez oznaczenia (ale moje literki pisane ręcznie są dość duże, więc mi to pasowało), lakier dobrze się trzymał, wytarły się elementy, które chyba były pierowtnie w złotym kolorze, wytrzymywało zmiany i mieszanie atramentów w nabojach. Całość bardzo solidna, dość ciężka, sama skuwka ma w sobie spory ciężar, chyba przez to kulkowate zakończenie, kształt dość prosty, bez ozdób. Niestety, samo pióro mi zginęło, prawdopodobnie je zgubiłam po kilku latach przyjemnego użytkowania. Zostałą sama skuwka z resztą logo, z elementem ozdobnym na końcu dośc charakterystycznym i klipsem w szczególnym kształcie. Może wprawne oko forumowiczów odnajdzie jakies cechy pozwalające na identyfikację? Ciekawi mnie co to było za pióro, na pewno nie było drogie (wydaje mi się, że mogło być kupione za cenę w przedziale 50-150zł), trafiło do mnie w pudełku po piórze inoxcrom, ale napis na skuwce głosił z pewnością coś innego, nie udało mi się znaleźć tak wyglądającego inoxcroma, więc to raczej fałszywy trop. Mam do niego sentyment, może forum pomoże mi nazwać wspomnienia? Oto zdjęcia samotnej skuwki:

 

http://cloud.gwozdz.info:1180/public.php?service=files&t=4125756c41a26eee7cbd4884915802be

http://cloud.gwozdz.info:1180/public.php?service=files&t=70015d3c125a01761a664d96e59bb39c

http://cloud.gwozdz.info:1180/public.php?service=files&t=93b615bd41a525071c06521686a99b0e

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej kuli-nie-wiem-czym-piłce-do-siatkówki poznałem :)

Edit: Było napisane w treści, że Inoxcrom, kłopot w tym, że nie przeczytałem do końca, bo skusiły mnie zdjęcia. Miałem kiedyś ulubionego Inoxcroma z rybkami. Takiego plastikowego-przezroczystego. Ale to pisało :)

Edytowano przez piter22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zmyliło mnie to dziwne logo, którego na zdjęciu tego modelu na stronie inoxcrom.pl nie ma. Czyżby była mozliwość ze to nadruk reklamowy był? Napis wygląda jakby przed tym globusem było M a po nim chyba N lub W, dlatego nijak mi do nazwy tej firmy nie pasowało. Czy przypomina to jakies logo inoxcroma wcześniejsze? Bo teraz chyba ich znaczek wygląda inaczej- nazwa firmy z dwukropkiem, prawda? Takie fajne pióro, a było jeszcze tańsze, niż myslałam prawdopodobnie. Napisało mi większość notatek od matury do końca studiów i dodatkowo kilometry listów:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając model znalazłam foto kompletnego egzemplarza w dużo lepszym stanie, z logo w całości, zdjęcie znalezione w picasaweb przez google'a u niejakiego pana Luisa Jose Sancheza: https://lh4.googleusercontent.com/-pZYCF2noVbI/S7MjaGYkcNI/AAAAAAAAADk/XVWUEKusUf0/s1024/100_6822.jpg I się wyjaśniło. Napis jest jak najbardziej prawidłowy, tylko jego logika nieodgadniona, zwłaszcza, kiedy jest w więcej niż połowie wytarty:-) Otóż zaczyna się ZA globusem a kończy przed, chcoiaż na moje oko wygląda to jakby globus miał byc literą O albo jakby napis miał zaczynać się po ludzku od lewej. No trudno, tak sobie wymyslili i chyba sami wpadli na to, że coś nie wyszło, bo na innych piórach tej firmy napisu ani globusika nie ma:-P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...