Skocz do zawartości

Parker Premier- Black Edition


Nicola

Polecane posty

Witam,

 

Interesuje mnie pióro Parkera Premier Black Edition, czy ktoś je posiada i go poleca?

Jakie są wady, zalety i czy jest jego alternatywny zamiennik o niższej cenie?

 

super-piora.pl/pioro-parker-premier-czarny-black-edition-p-1577.html?manufacturers_id=12

 

Dzięki za odpowiedzi

 

Nikola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zamiennika polecam lamy safari charcoal ;) http://www.lamy.com/eng/b2c/safari/017

a na serio to szukać zamiennika dla konkretnego pióra to tak jakby szukać zamiennika np dla Porsche 911. coś tam znajdziesz, jednemu przypadnie do gustu mniej, innemu bardziej, ale jeśli podoba Ci się porsche (i Cię na nie stać) to kupuj. you only live once ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker Urban Premium black,

Jinhao 11,

Lamy Al-star edycja na rok 2013,

Faber Castell Basic Carbon,

Faber Castell E-Motion pure black,

Parker 25 black,

Tombow Object black,

zamiennik w jakim sensie? koloru? wykończenia czarno-czarnego?

 

literówka

Edytowano przez Ann_gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy Al-Star ze stalówką F nie drapie, ale nie jest cienka, tak samo Jinhao 11, odnośnie Faber Castell Basic w galerii jest filmik o wersji Leather ze stalówką M - polecam Ci go obejrzeć, Tombow ma stalówkę F ale przegrał moje ostatnie wybory z Lamy także nie wiem, jak cienką daje kreskę.

Parker Urban to będzie taki standard grubości, raczej szersza niż cieńsza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce Parkera Premiera Black Edition dostanie się raczej wyłącznie ze standardową F-ką. Chyba, że na indywidualne zamówienie może sklep sprowadzi M.

 

 

Interesuje mnie pióro Parkera Premier Black Edition, czy ktoś je posiada i go poleca?

Jakie są wady, zalety i czy jest jego alternatywny zamiennik o niższej cenie?

 

Na mój gust jest to bardzo piękne pióro. Napisałem kiedyś recenzję, może będzie pomocna:

 

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2455-parker-premier-black-edition/

 

Jak dla mnie pióro nie ma wad. Linia F jest może troszkę grubsza od Watermana, ale z tym flamastrem do trochę przesada. Ze wszystkich moich stalówek grubość kreślona przez Premiera chyba najbardziej mi odpowiada. Mogę polecić z czystym sercem. Wiem, że przynajmniej trzy osoby, które odwiedzają lub odwiedzały to forum posiadają owo pióro. I były zawsze bardzo zadowolone z właściwości piśmienniczych.

Pytanie czy czarna stylistyka się spodoba - to już indywidualna kwestia gustu. Mnie urzekła. :)

 

Zamienniki? Trudno znaleźć zamiennik, który byłby tani i tak samo piękny jak Premier Black Edition. Kiedyś widziałem taką czarną edycję Montegrappy:

 

 

MNTISFOR3LC_Montegrappa_Fortuna_FP_Gun_M

Może ona mogła by posłużyć jako zamiennik? :)

 

Lamy Safari Black z czarną stalówką oraz Faber Castel Basic też posiadam i polecam. Bardzo sympatyczne pióra, ale do Premiera nie mogą się równać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce Parkera Premiera Black Edition dostanie się raczej wyłącznie ze standardową F-ką. Chyba, że na indywidualne zamówienie może sklep sprowadzi M.

 

 

Na mój gust jest to bardzo piękne pióro. Napisałem kiedyś recenzję, może będzie pomocna:

 

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2455-parker-premier-black-edition/

 

Jak dla mnie pióro nie ma wad. Linia F jest może troszkę grubsza od Watermana, ale z tym flamastrem do trochę przesada. Ze wszystkich moich stalówek grubość kreślona przez Premiera chyba najbardziej mi odpowiada. Mogę polecić z czystym sercem. Wiem, że przynajmniej trzy osoby, które odwiedzają lub odwiedzały to forum posiadają owo pióro. I były zawsze bardzo zadowolone z właściwości piśmienniczych.

Pytanie czy czarna stylistyka się spodoba - to już indywidualna kwestia gustu. Mnie urzekła. :)

 

Zamienniki? Trudno znaleźć zamiennik, który byłby tani i tak samo piękny jak Premier Black Edition. Kiedyś widziałem taką czarną edycję Montegrappy:

 

 

MNTISFOR3LC_Montegrappa_Fortuna_FP_Gun_M

Może ona mogła by posłużyć jako zamiennik? :)

 

Lamy Safari Black z czarną stalówką oraz Faber Castel Basic też posiadam i polecam. Bardzo sympatyczne pióra, ale do Premiera nie mogą się równać.

 

Wielkie dzięki za odpowiedź i pomoc :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...