Skocz do zawartości

Atramentopedia


Yennefer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Obiecany Salamander, który jest świetnym kolorem do szkicowania tylko trzeba uważać z wodą. Nie jestem pewna czy podoba mi się sposób w jaki reaguje na zamoczenie na tym papierze. Choć to można byłoby wykorzystać. Teraz kiedy o tym wiem.

 

To że kolor jest to ciekawy powoduje, że mój skaner wariuje. Jak zwykle. Starałam się to poprawić i kolor na napisie całkiem nieźle oddaje rzeczywistość. Na rysunku jest gorzej i te miejsca gdzie pojawia się taka jaskrawa zieleń powinny być żółte a fioletowo-sine plamy powinny być zielono-niebieskie. Dodatkowo całość powinna być bardziej zielona. Tak a propos skanerów jeżeli ktoś byłby w stanie polecić jakiś model nadający się do tego typu rzeczy prosiłabym o informację. Szczególnie zależny mi na dobrze oddanych kolorach nie musi mieć jakieś kosmicznej rozdzielczości 400-600 dpi wystarczy. Budżet to do 500 złotych chyba że model potrafi czynić cuda.

 

Chyba to będzie mój drugi ulubiony atrament do rysowania po niestety już nieprodukowanym C'dA Grand Canyon.

 

4338cfcae72587e1gen.jpgthe_guardians_by_kamilam94-d7ur1jo.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz to zauważyłem. Szok. Najbardziej boli mnie to, że jestem całkowicie antytalent do rysowania i nigdy nie uda mi się stworzyć takiego czegoś. :(

nie ma co biadolić. Każdy ma talent inny. Coś słyszałam, że kolega np origami macha ;)

 

zapomniałam, po co weszłam - @yennefer - super!

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecany Salamander, który jest świetnym kolorem do szkicowania tylko trzeba uważać z wodą. Nie jestem pewna czy podoba mi się sposób w jaki reaguje na zamoczenie na tym papierze. Choć to można byłoby wykorzystać. Teraz kiedy o tym wiem.

 

To że kolor jest to ciekawy powoduje, że mój skaner wariuje. Jak zwykle. Starałam się to poprawić i kolor na napisie całkiem nieźle oddaje rzeczywistość. Na rysunku jest gorzej i te miejsca gdzie pojawia się taka jaskrawa zieleń powinny być żółte a fioletowo-sine plamy powinny być zielono-niebieskie. Dodatkowo całość powinna być bardziej zielona. Tak a propos skanerów jeżeli ktoś byłby w stanie polecić jakiś model nadający się do tego typu rzeczy prosiłabym o informację. Szczególnie zależny mi na dobrze oddanych kolorach nie musi mieć jakieś kosmicznej rozdzielczości 400-600 dpi wystarczy. Budżet to do 500 złotych chyba że model potrafi czynić cuda.

 

Chyba to będzie mój drugi ulubiony atrament do rysowania po niestety już nieprodukowanym C'dA Grand Canyon.

 

4338cfcae72587e1gen.jpgthe_guardians_by_kamilam94-d7ur1jo.jpg

 

rozdzielczość nie ma nic do rzeczy a raczej program skanujący i jego profile barwne. w mojej "recenzji": http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/3877-diamine-salamander/?hl=salamander są dwa skany salamandra. pierwszy z aptecznego skanera (kombajn drukarka, skaner, fax, xero i w ogóle) z programem firmowym (HP), a drugi z epsona V700 z programem vuescan. drugi skan liniowy (bez automatyki programu), a jednak wydaje się mniej wiarygodny niż pierwszy (z automatu robiony). także tego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Problem skanera z oddaniem kolorów nie jest jedyną rzeczą która skłania mnie do zastanowienia się nad kupnem nowego. Szukam tylko wskazówek, które pomogły by mi wybrać taki, który będzie robił w jak największym stopniu to czego oczekuję

 

 

Mały gratis

guardian_by_kamilam94-d7wb8vu.jpg

Omas Black

Caran d'Ache Saffron i Grand Canyon

Montblanc Toffee Brown

Pelikan Amber

Edytowano przez Yennefer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórczości artystycznej jestem cichym wielbicielem :)

 

Rewelka :) 

 

Ja ostatnio zmieniłem skaner, kupiłem prosty Canon Lide210. Po wgraniu profili ICT różnica jest mocno odczuwalna. Kosztował mnie ten skaner < 200 PLN.

 

Ja trochę się skłaniam do zainwestowania w lepszy aparat - skanery nigdy nie oddadzą pełnej barwy bo źródła światła w nich nie mają widma ciągłego. Z kolei w przypadku aparatów fotograficznych jest pewien problem z powtarzalnością warunków :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę, po prostu superowo :eureka:

Grafika baaardzo mi się podoba, bez względu na to jak jest zrobiona.

Super recenzje atramentu :-))))

Poproszę o więcej, abyś miała dużo wolnego czasu (nie myślę o zwolnieniu z pracy :roflmho: ), i mnóstwo atramentu pod ręką :)

Bardzo mnie zainspirowały Twoje opracowania, właśnie myślałem co dać na okładkę notesu, a tutaj ciach...  :w00t:

 

Yennefer - duża prośba - czy mogę sobie dać niektóre grafiki na okładki do własnoręcznie robionego notesu?  :sacro:

Nie chciał bym tego robić bez Twojej zgody, (ale zabrzmiało) aby było jednoznacznie - nie zrobię jak się nie zgodzisz :)

Edytowano przez Cyb0rg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yennefer, musisz uważać na tło. Jeśli jeleń stanie na tle oddalonego drzewa, to może się wydawać, że wyrasta mu ono prosto z głowy. Wystarczy że przesuniesz się nieco w lewo lub w prawo i problem zniknie.

A mnie sié wydaje, że to tak ma być, że to drzewo naprawdę wyrasta w miejsce rogów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...