Skocz do zawartości

Atramentopedia


Yennefer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wiadomo że to tak orientacyjnie, porównuję kolory na tych rysunkach, nie z innymi tworami innych osób, więc jeśli szukam ciemnego niebieskiego to już mam jakiś pogląd, np serenity blue jest za jasny jak dla mnie, ale Nicponiowy Granat już wygląda kusząco. Czekam na więcej kolorów. Yennefer pisała coś o wolnym czasie, może właśnie tworzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze staram się żeby kolory na monitorze i w rzeczywistości jak najlepiej się pokrywały jednak idealne odwzorowanie jest praktycznie niemożliwe i dużo również zależy od monitora. Papier w tym notatniku jest czerpany co również sprawia że kolor uzyskiwany na przykład w oxsofdzie  będzie się od niego różnił.  Jest jeszcze kwestia intensywności koloru, na ogół używam pióra z bardzo mokrą stalówką i często zdarza się, że w jednym miejscu jest kilka warstwo atramentu. Więc jak już mówiłaś to jest bardziej poglądowo.  A wracając do miarodajnych recenzji atramentów to polecałabym porównywać zdjęcia z videorecenzjami  z FPGeeks z Inkencyclopedii robionej przez SBRE Brown’a

 

I tak, coś tam się już robi. Bleu Equinoxe (6) będzie następne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Odzyskałam skaner, kilka atramentów już się nazbierało.

 

Dzisiaj jest dzień spełniania życzeń :D

 



 Tylko czekam na jakiegoś urokliwego konika w atramentopedii.  :P

rca2.jpg65ya.jpg

 



Ja czekam na Kounan Maroon - nie potrafię tego atramentu dobrze zeskanować. Co chcę go zrecenzować spoglądam na kartkę, potem na monitor, rozkładam bezradnie ręce i odkładam na przyszłość :/

To niestety jeden z tych atramentów z którym skaner ma problem. Mój zasadniczo działa całkiem dobrze, mimo swojego wieku.  Już nie pamiętam z którym ale z jednym z atramentów miałam podobny problem.  

Pobawiłam się ze skanami w photoshopie, starałam się jak najbardziej oddać jego kolor. Powiedziałabym, że Sailor jest w znacznej mierze jest podobny do Oxblooda jeżeli go troszeczkę rozcieńczyć i w zamian jego delikatnej brązowej nuty wrzucić troszkę fioletu.

f3jo.jpgxzkh.jpg

Mały błąd w obliczeniach, zabrakło mi atramentu na dokończenie.

 

i mały gratis

 

z25w.jpg8c1g.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Przeglądałem cały temat i nie mogę wyjść z podziwu dla Twojej pracy, mimo iż są to swego rodzaju "kalki". Ale ja też uważam, że dobra kalka nie jest zła :) Z niecierpliwością czekam na kolejne prace

Ps. Też posiadam notes Paperblanks, też Nocturnelle i też jestem zachwycony jakością tego papieru. Jednak zawartość naszych notesów to dwa różne światy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...